„Rok diabła” Petra Zelenki w kinie Paradox. Zapraszamy we wtorek na Czeski maj w Krakowie

To będzie już trzecie spotkanie w ramach cyklu Czeski maj w Krakowie pod znakiem mistyfikacji. 20 maja (wtorek) o godz. 20. zapraszamy do kina Paradox (Krupnicza 38 w Krakowie) na film „Rok diabła” w reżyserii Petra Zelenki. Wstęp wolny.

To trzecie spotkanie w ramach cyklu organizowanego przez Czeskie Centrum, kino Paradox i portal Novinka.pl. Fani czeskiego kina mieli szansę zobaczyć już jedne z najciekawszych czeskich filmów pod znakiem mistyfikacji: „Czeski sen” (6 maja) oraz „Mňága – Happy End” (13 maja). Projekcję fikcyjnej historii rzeczywiście istniejącego zespołu Mňága a Zdorp, która jest pierwszym kinowym filmem Petra Zelenki poprzedziło spotkanie z Ewa Ciszewską, współredaktorką książki „Hrabal i inni. Adaptacje czeskie literatury”.

20 maja o godz. 20 zapraszamy do kina Paradox na film „Rok diabła” (2002) w reżyserii Petra Zelenki. Film pokażemy po czesku z polskimi napisami. Obraz opowiada fikcyjną historię autentycznego bohatera – znanego czeskiego barda Jaromira Nohavicy.

Za tydzień – 27 maja o godz. 20. – pokażemy film ”Jara Cimrman śpi” (1983) w reżyserii Ladislava Smoljaka. Projekcja odbędzie się po czesku z angielskimi napisami.

Kino Paradox, Kraków, Krupnicza 38
Wstęp wolny

Przeczytaj o cyklu Czeski maj w Krakowie

Strona wydarzenia na Facebooku

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress