Pytanie konkursowe – II [Jesienny konkurs książkowy]

Pałac często porównywany był do małego Wersalu | fot. www.pohlednice-vymena.cz

Najsłynniejszy uwodziciel wszech czasówGiacomo Casanova, ostatnie trzynaście lat swojego życia spędził w jednym z czeskich pałaców. Tam też powstała większość jego literackich dzieł oraz słynne Pamiętniki. Proszę podać w jakim mieście znajduje się zamek oraz jaką funkcję pełnił w nim włoski amant.

Na Wasze odpowiedzi czekamy pod linkiem do pytania konkursowego opublikowanym na naszym profilu w portalu społecznościowym Facebook.com. Nagrodę otrzyma osoba, która jako pierwsza poda pełną poprawną odpowiedź.

Dziś do wygrania „Okrutny maszynista” słowackiego prozaika Pavla Vilikovskiego.

Poniżej opis książki zamieszczony na stronie wydawnictwa  Słowackie Klimaty:

„Okrutny maszynista” to zbiór opowiadań o próbie zrozumienia drugiego człowieka. Każde z nich to swoisty bilet na drugą stronę Tatr, pozwalający spojrzeć na świat z innej perspektywy. Zabiera nas w podróż, podczas której spotkamy Alberta Camusa, przeczytamy prywatną korespondencję Sigmana Frijada, czy też poznamy kryminalną historię Marii B. Zagłębimy się także w rozmowę o ulotności pamięci, by na koniec dać się porwać szalonemu reportażowi, któremu w tle będzie przygrywać… węgierska orkiestra dęta.

Pavel Vilikovský przedstawia świat ukrytych znaczeń, trudnych pytań i niełatwych odpowiedzi. Ta swoista zabawa w teraźniejszość przenosi nas do czasu i miejsc, w których gonimy za niedoścignionym, tęsknimy do nieznanego i nigdy nie trafiamy na właściwy moment. Przekonaj się, jak wiele magii i humoru tkwi w opowieściach słowackiego pisarza. Czy rację ma jeden z bohaterów, pytając: Takie to wszystko słowackie, co nie?”

 

[red]

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress