Prezydent Czech na prośbę papieża ułaskawił dwie kobiety

Zeman

Prezydent Czech na prośbę papieża Franciszka ułaskawił dwie kobiety | fot. hrad.cz

Prezydent Republiki Czeskiej Miloš Zeman na prośbę papieża Franciszka ułaskawił kobietę, która przebywała w więzieniu wraz ze swoim dzieckiem.

O sprawie poinformował prezydencki rzecznik prasowy Jiří Ovčáček. Papież Franciszek skierował osobisty list do prezydenta Miloša Zemana, w którym prosił go skorzystanie z prawa łaski w związku z dobiegającym końca Rokiem Miłosierdzia.

Pierwsza z ułaskawionych kobiet (skazana za defraudację) w więzieniu przebywała z dzieckiem. Odbyła już większą część kary. Właśnie mijał termin maksymalnego wieku, w jakim dzieci mogą przebywać razem z matką. Po jego upływie matka i dziecko musiałyby zostać rozdzielone.

Prezydent Zeman skorzystał też z prawa łaski wobec innej kobiety, która – ja informuje prezydenckie rzecznik – cierpi na chorobę psychiczną. Skazano ją za oszustwa finansowe i malwersacje.

Obie kobiety skazane zostały po raz pierwszy. Wnioski o skorzystanie przez prezydenta z prawa łaski skierował do niego minister sprawiedliwości Robert Pelikan.

Wedle informacji spisu powszechnego z 2011 roku 1 083 899 mieszkańców Republiki Czeskiej zadeklarowało wyznanie rzymskokatolickie. To 10,26% populacji.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress