Prascy radni chcą odwołać dyrektora Galerii Narodowej w Pradze. Powód? Pieniądze

Milan Bufka funkcję dyrektora Galerii Narodowej w Pradze piastuje od roku 2008. Według praskiego radnego z partii TOP 09 Václava Novotnego, Bufka nieumiejętnie gospodaruje budżetem galerii. Decyzję o odwołaniu może tylko podjąć rada miasta.

Szala przelała się w momencie otwarcia długo oczekiwanej wystawy słynnego czeskiego malarza secesyjnego Afonsa Muchy. Na wystawie zaprezentowany został jego cykl „Slovanská epopej“ [„Słowiańska epopeja”], która obrazuje historię Czech. Wystawę otworzono w Pałacu wystaw (Veletržní palác). Według Novotneg wystawa jest przygotowana profesjonalnie, jednak nakłady finansowe na nią przeznaczone znacznie przerosły te planowane. Według niego, Bafka ma także problem z gospodarowaniem inwestycji. Warto dodać, że Bafka jest z wykształcenia ekonomistą i przed objęciem funkcji dyrektora galerii pracował jako menadżer u wielu znanych czeskich producentów.

Galeria Narodowa w Pradze jest jedną z niewielu instytucji w Czechach, która prezentuje twórczość współczesną. Wystawę można oglądać w budynku Pałacu wystaw [ Veletržní palác] do 30 września 2012.

Szczegółowe informacje dotyczące cen biletów i godzin otwarcia galerii: http://www.ngprague.cz/cz/10/0/4140/sekce/alfons-mucha-slovanska-epopej/

[Anna Musioł]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
1 komentarz dla tego wpisuWyślij swoje
  1. jak widac nie tylko na naszym poletku toczą się takie małe bitwy między radnymi i dyrektorami.

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress