Polsko-czeski Festiwal Komiksu Nysa 2013

Zaproszeni goście – przedstawiciele polskiego i czeskiego świata komiksowego – podzielą się wiedzą i pasją do komiksu prowadząc wykłady oraz warsztaty | fot. materiały organizatora

W najbliższy weekend w Nysie odbędzie się pierwsza edycja polsko-czeskiego festiwalu skierowanego do miłośników komiksów. Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak zacząć rysować komiksy, na czym polega sztuka tworzenia scenariusza oraz skąd obecnie czerpią inspirację autorzy.

Uczestników festiwalu czekają dwa dni spotkań z czeskim i polskim komiksem. Sobota poświęcona będzie polskim twórcom i specjalistom. To okazja do spotkania z ilustratorką Agatą Wawryniuk, scenarzystą Grzegorzem Januszem, rysownikiem Igorem Wolskim oraz Michałem Słomką z projektu CENTRALA. Wieczorem zostanie wyświetlony film „Jeż Jerzy”. W niedzielę wśród czeskich gości pojawią się m.in. Lucie Lomova oraz znawca komiksu Tomáš Kučerovski. Na zakończenie zaplanowano projekcję filmu „Alois Nebel”. Impreza odbędzie się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Spotkaniom będą równolegle towarzyszyć warsztaty komiksowe.

 

Strona festiwalu: http://fknysa.pl/festiwal/

[eg]

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress