Pierwszy mecz Czechów na Euro. Było źle, ma być lepiej

Czechy – Rosja 1:4 | fot. fotbal.cz

Chyba nikt z Czechów, zarówno kibiców jak i samych graczy, nie spodziewał się takiego zakończenia meczu z Rosją. Z faworytem grupy przegrali aż 4:1. Polskie media oceniają ten mecz jako spotkanie na wysokim poziomie, sami Czesi nie pozostawiają na sobie suchej nitki.

Według trenera drużyny Czech Michala Bílka początek spotkania był bardzo obiecujący. Problemy pojawiły się w momencie, kiedy Rosjanie zaczęli przechodzić do szybkiej ofensywy i właśnie wtedy dały o sobie znać indywidualności rosyjskiej reprezentacji. Niedopracowana linia obrony, przez którą Rosjanie bardzo łatwo dostawali się na pole karne swojego przeciwnika – to według trenera czeskiej reprezentacji główny powód klęski. Bílek podkreśla także, iż siła reprezentacji Rosji spoczywa w dobrej synchronizacji, a także w tym, że Rosjanie dosyć długo grają w składzie, który pojawił się na mistrzostwach.

Czesi krytykowali także powołanie do reprezentacji Milana Baroša, który zgodnie w Czechach został uznany najgorszym graczem tego spotkania. Według samego trenera, występ Baroša w meczu z Rosją nie można zaliczyć do nieudanych. Na pytanie o nastroje przed kolejnymi meczami w grupie Bílek odpowiada, iż zbliżające się spotkania nie będą z pewnością łatwe i ma nadzieję, że do tego czasu uda się poprawić kardynalne błędy, które można było zauważyć w rozegranym w piątek pojedynku z Rosją.

Zaskoczenie i gorycz porażki są bardzo wyraźne w wypowiedziach napastnika reprezentacji Czech, Vacláva Pilařa. To on zdobył jedynego gola dla Czechów, choć – jak podkreśla – radość z tego wydarzenia trwała bardzo krótko. Jego radość ostudziły następne dwa gole Rosjan. Pilař ma jednak nadzieję, że kolejne dwa mecze w grupie rozegrane z Polską i Grecją przyniosą lepsze wyniki. Czeski zawodnik przychylił się do opinii, iż piętą achillesową reprezentacji była obrona.

Erich Brabec, który przez pięć lat grał w rosyjskiej lidze (między innymi w Dynamo Moskwa),  zapytany o wrażenia po meczu swoich rodaków odpowiada, że za sukcesem Rosji stoi plejada piłkarskich indywiduów. Według niego, Rosjanie byli lepsi, jednym słowem, we wszystkim.

[Ania Musioł]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress