Październik w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

A może warto w październiku odwiedzić ostrawskie Zoo? [fot. zoo-ostrava.cz]

Jesień wita nas paletą barw i ciekawych wydarzeń. Może chcielibyście spędzić październikowy czas w Czechach? Oto kilka podpowiedzi, gdzie i kiedy się wybrać.

Tydzień kawy [01-10.10.2014, Brno]

Świętowanie Międzynarodowego dnia kawy w brneńskich kawiarniach to już tradycja. Miłośnicy kawy będą mieli okazję odwiedzić wszystkie miejsca, gdzie unosi się piękny zapach świeżo mielonych ziaren. Będzie to okazja, aby poznać sztukę kawiarską: od pielęgnowania roślin, przez parzenie, aż po sposoby przygotowania i spożywania kawy. Podczas tego tygodnia odbędą się również Targi kawy, na których będzie można zakupić kawowe specjały oferowane przez najbardziej znane marki.

http://tydenkavy.cz/

Święto burčáku [02 – 05. 10. 2014, Hustopeče]

Burčák to napój, który powstaje przy produkcji wina. Ma swoich miłośników, a winiarze potrafią czekać nawet do późnej nocy na właściwy moment, w którym wystąpi optymalny stosunek cukru i alkoholu oraz dobra aktywność fermentacji. Zawiera witaminy, cukier naturalny, owoce.

http://www.burcakoveslavnosti.cz/

Koncert – Lady Gaga [05.10.2014, Praha]
Królowa światowego popu zawita do Pragi. Znana z skandalizujących teledysków i koncertów wróży naprawdę niezapomniane widowisko. Warto się pospieszyć, bilety z pewnością szybko się rozchodzą.

http://www.o2arena.cz/lady-gagas-artrave-sb181

Wystawa „Słodkie wypieki” [10 – 12.10. 2014, Ostrava]

Popularność „kreatywnego” pieczenia stale rośnie. Wystawa oferuje ciekawy przegląd cukierniczych surowców, materiałów i sposobów zdobienia. Będzie to także okazja, aby spotkać się z specjalistami w tej dziedzinie i zapoznać się z najnowszymi trendami obowiązującymi w obszarze cukiernictwa. Jednym z głównych tematów będą ulubione „Wypiekane prezenty”, które cieszą nie tylko smakiem, ale również wykonaniem i opakowaniem.

http://www.cerna-louka.cz/akceN_479/v/

Dzień drzew [19.10.2014, Ostrava]

Świętowaliście kiedyś Dzień drzew? Nie? To właśnie macie niepowtarzalną okazję! Zoo w Ostrawie przygotowuje wiele niespodzianek i zabaw z tej okazji. Można również połączyć dwie przyjemności i udać się na spacer po wspaniałym ostrawskim zoo.

http://www.zoo-ostrava.cz/cz/akce-v-zoo/140-den-stromu.html

Koncert – Vypsaná Fixa [22.10.2014, Ostrava]

Vypsaná Fixa wyrusza w jesienną trasę koncertową po Czechach. Zespół świętuje swoje 20. urodziny. Fani zespołu powinni być w tej ważne chwili ze swoimi idolami, tym bardziej, że Ostrava jest tak niedaleko polskiej granicy. Muzycy z pewnością przygotowali mnóstwo muzycznych niespodzianek.

http://www.garageclub.cz/akce/vypsana-fixa/45

[Aleksandra Dziewa]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress