Październik w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Koncerty Radůzy są zawsze eksplozją emocji | fot. Ivan Prokop

Burczak czy kawa? Grindcorowe Nasum czy hipnotyzujące Dead Can Dance? Filmy o gniewie czy egzotyczne fotografie? Jaskiniowiec w teatrze czy Kopciuszek na łyżwach? Zdecydujcie sami i wybierzcie październikową imprezę w Czechach dla siebie.

Koncert zespołu Nasum (Ostrava, 2.10.2012)

Szansa dla fanów kapeli, aby ponownie usłyszeć na żywo tę szwedzką, grindcorową grupę. Zespół zagra w ostrawskim klubie Barrák. Niestety fani zespołu  nie usłyszą już wokalu Mieszka Talarczyka, który zginął w 2005 roku w czasie kataklizmu w Tajlandii.

http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/905835-nasum.html

Festiwal filmowy Sokolov 2012 ( Sokolov, 19.10-21.10.2012)

Festiwal filmowy różniący się nieco od tych, które są znane szerszej publice. Festiwal co roku jest orientowany na inną tematykę. Tegorocznym hasłem przewodnim festiwalu jest GNIEW, który jest wyznacznikiem tematycznym wyświetlanych filmów, a także akcji towarzyszących. Nieodłącznym elementem festiwalu, oprócz projekcji filmów, są także wykłady i warsztaty z psychologii. Festiwal jest bezpłatny.

www.filmsokolov.cz

Burčák fest  ( Starý Jičin, 6.10-7.10.2012)

Wielkie święto morawskiego Burczaka, czyli tradycyjnego czeskiego przysmaku winnego. Jest częściowo skwaszonym moszczem winnym o niskiej zawartości alkoholu, dzięki czemu jest niezwykle orzeźwiający.

www.hradstaryjicin.cz

Koncert Serja Tankiana ( Praga, 24.10.2012)

Serj Tankian, frontman legendarnego zespołu System of a down, który  rozpoczął karierę solową i cieszy się ogromnymi sukcesemi na tej płaszczyźnie. Fani jego niezwykłego wokalu będą mieli okazję usłyszeć go na żywo w praskiej Lucernie.

http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/rock/899115-serj-tankian.html

Caveman show ( Brno, teatr Bolka Polivki, 17.10.2012)

Coś na poprawienie humoru w szary, jesienny wieczór. Brawurowy spektakl typu „one man show” na temat tego, co czyni mężczyznę mężczyzną a kobietę kobietą, a także o skomplikowanych relacjach między pierwiastkiem męskim a żeńskim.

http://www.divadlobolkapolivky.cz/rijen/blog.html

Koncert grupy Dead Can Dance ( Praga, 10.10.2012)

Legendarna australijska grupa Dead Can Dance zawita do praskiej Sali Kongresowej. Lisa Gerrard (alt) i Brendan Perry (baryton)  zaśpiewają w ramach tourneé promującego ich najnowszy album Anastasis.

http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/folklor-etno-world-music/820156-dead-can-dance.html

Tydzień kawy (Brno, 1.10.-7.10.2012)

Wielkie święto kawy w Brnie, czeskiej mecce kultury kawiarnianej. Festiwal kawowy ma przybliżyć gościom brneńskie kawiarnie, część atrakcji związanych z Tygodniem kawy będzie się odbywać właśnie w ich przestrzeniach. Każdy miłośnik kawy znajdzie coś dla siebie; kawowe wieczory, degustacje, wykłady, warsztaty.

www.tydenkavy.cz/www.coffeeweek.cz

Koncert Raduzy ( Ostrava, 11.10.2012)

Charyzmatyczna czeska pieśniarka swym śpiewem i dźwiękiem akordeonu  tym razem porwie fanów w Ostrawie, gdzie zagra w Domu Kultury miasta Ostrawy.

http://www.raduza.cz/koncerty.php

45 Festiwal Filmów Turystyczny w Karlowych Warach  (Karlové Vary, 4.10-6.10.2012

Już po raz 45 w Karlowych Warach odbędzie się Festiwal Filmów Turystycznych. Festiwal jest orientowany na kino podróżnicze, w tym roku będą dominowały filmy z egzotycznych części naszego globu, szczególna uwaga będzie poświęcona terenom rajskiej wyspy Polinezji Francuskiej, Tahiti.

http://www.tourfilm.cz/?setWeb=1

Musical na lodzie Kopciuszek ( Zlín, 27.10.2012)

Atrakcja nie tylko dla dzieci. Bajkowa historia Kopciuszka przeniesiona na lodową taflę jest niezwykłym widowiskiem. Jeszcze w październiku będzie można zobaczyć lodowe show w Zlinie, musical będzie można także obejrzeć w późniejszych terminach między innymi w Brnie, Pradze, Czeskich Budziejowicach czy Ostrawie.

http://www.popelkanalede.cz/

 [opr. Anna Musioł]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress