Nowe tanie połączenie lotnicze z Popradu do Londynu

28 października z Popradu ruszają tanie loty do Londynu | fot. materiał promocyjny

Tanie linie lotnicze Wizz Air uruchamiają regularne połączenia Poprad – Londyn. Loty ruszają 28 października 2014 roku. Co Polacy mogą na tym zyskać?

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air, które obsługują Europę Środkowo – Wschodnią proponują nowe usługi. Uruchamiają regularne połączenie lotnicze Poprad – Londyn (port lotniczy Luton). Pierwsze loty planowane są na 28 października 2014 roku. Będą odbywały się regularnie w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Samoloty, które będą obsługiwały tę linię to Airbus 320, mieszczą na swym pokładzie ok. 180 pasażerów. Pojawiają się pozytywne komentarze na temat decyzji firmy Wizz Air. – Dobra decyzja. Za czasów SkyEurope trasa do STN (Port lotniczy Londyn-Stansted) cieszyła się dużym powodzeniem – komentuje użytkownik Wojtek na portalu www.pasazer.com.

Mieszkańcy pogranicza mają wybór

Powstanie nowej taniej linii Poprad – Londyn przyniesie korzyści mieszkańcom pogranicza polsko – słowackiego. Odległość z Zakopanego do Popradu wynosi ok. 70 km, zaś z Zakopanego do Katowic, gdzie znajduje się najbliższe lotnisko, trzeba pokonać niemal 200 km (czas przejazdu tej trasy samochodem to niemal 3 godziny). Ceny lotu z Katowic rozpoczynają się od 79 zł, z Popradu będzie można polecieć do Londynu za od około 125 do 440 złotych.

Dodatkowym ograniczeniem, jakie wiąże się z lotami z Popradu jest fakt, że samoloty kursują tam we wtorki, czwartki, sobotę i niedzielę, loty z Katowic odbywają się 7 dni w tygodniu.

Szansa dla Tatr

– Dla Tatr nowe połączenie z Londynem to duża szansa. Narciarze z Wielkiej Brytanii podróżują głównie liniami lotniczymi- mówi Lenka Maťašovská w wywiadzie dla portalu www.trend.sk. – Jeśli zaproponujemy ciekawą ofertę rynku lokalnego, dostępność wysokiej jakości hoteli położonych w niewielkiej odległości od lotniska i ośrodków narciarskich mamy konkurencyjną ofertę, która uderzy w działalność kurortów alpejskich – dodaje dyrektorka wykonawcza organizacji Regionu Wysokie Tatry.

To szansa nie tylko dla słowackiej strony Tatr. Ze względu na to, że u naszych południowych sąsiadów obowiązuje euro przyjazd do Polski jest dla Brytyjczyków tańszy. Zdaje się, że otwarcie nowych tanich połączeń na linii Poprad-Londyn jest wyzwaniem także i dla polskich organizacji turystycznych.

[Aleksandra Dziewa]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress