Michał Listkiewicz kandydatem na szefa czeskich sędziów piłkarskich

michał listkiewicz

Najsłynniejszy polski sędzia Michał Listkiewicz prawdopodobnie zostanie szefem czeskich sędziów piłkarskich |fot. Roger Gorączniak

Wszystko wskazuje, że najsłynniejszy polski sędzia piłkarski Michał Listkiewicz będzie szefem czeskich sędziów.

Michał Listkiewicz potwierdził, że taką propozycję złożył mu prezes Czeskiego Związku Piłki Nożnej Miroslav Pelt. Polski sędzia zdecydował się na pracę w Czechach. Formalności nie są jeszcze dopięte na ostatni guzik – kandydaturę Listkiewicza musi przegłosować zarząd Czeskiego Związku Piłki Nożnej, ale wszystko wskazuje na to, że Polak faktycznie zostanie przełożonym tamtejszych sędziów.

– Kiedyś miałem podobną propozycję z innych państw, znacznie bardziej egzotycznych, jeszcze mocniej na wschód Europy. Ale tam mnie nie ciągnęło. Z Czechami jest inaczej. To kraj bardzo nam bliski mentalnie, kulturowo i geograficznie – komentuje Michał Listkiewicz dziennikarzowi portalu Eurosport.Onet.pl.

Listkiewicz jako pierwszy i dotychczas jedyny polski arbiter sędziował na linii mecz finałowy mistrzostw świata – w 1990 roku we Włoszech. Karierę sędziowską zakończył w 1996 roku. Od 28 czerwca 1999 roku do 30 października 2008 roku był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress