Marzec w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Choć festiwal Fun Fatale prezentuje sztukę cyrkową wykonywaną jedynie przez kobiety, na widowni przeważają panowie | fot. www.funfatale.cz

Czeskie przysłowie ludowe mówi – Březnové slunce má krátké ruce a dlouhý kabát (Marcowe słońce ma krótkie ręce i długi płaszcz). W oczekiwaniu na wiosnę można wybrać się na wycieczkę do Czech, a oto kilka podpowiedzi, w którym kierunku najlepiej się wybrać.

Koncert Metronomy [Praha, 11.03.2015]

Nowoczesny, ambitny pop z Wielkiej Brytanii. Zespół zagra w praskiej Lucernie prezentując głównie kawałki ze swojej najnowszej płyty Love Letters. Muzycy Metronomy starają się robić nowe rzeczy w stary sprawdzony sposób. Nie chodzi im o to, aby być retro, ale o to, aby czerpać ze skarbnicy i wartościowych doświadczeń minionych czasów.

http://www.musicbar.cz/program/metronomy-uk/

Fun Fatale – festiwal kobiecej sztuki cyrkowej [Praha, 11-15.03.2015]

Jedyny międzynarodowy festiwal współczesnej sztuki cyrkowej wykonywanej jedynie przez kobiety. Współczesny cyrk, tak jak większość sztuk performatywnych, jest syntezą gatunków i rodzajów sztuki. Najlepiej samemu przyjść i ocenić.

http://www.funfatale.cz/program/praha

Spektakl „Sůl a zlato” teatru Říše loutek [Praha, 14/15/22.03.2015]

Czy naprawdę sól jest cenniejsza od złota? Złoto jest przecież rzadkie i wyjątkowe, a sól zwyczajna. Ale kiedy zaczyna soli brakować, nagle wszystko jest bez smaku. Właśnie o tym opowiada nowa bajka teatru lalkowego Říše loutek, oparta na opowiadaniu Boženy Němcowej. Bariera językowa w dziecięcym teatrze lalek nie istnieje. Przekonajcie się sami.

http://www.riseloutek.cz/cs/repertoar/sul-nad-zlato

Święto migdałów i wina [Hustopeče, 28.03.2015]

Na uczestników 4. edycji święta przygotowany będzie bogaty program kulturalny oraz całodzienna możliwość zwiedzania sadów migdałowych z przewodnikiem. Sady te są lokalnym przyrodniczym skarbem, unikatem w całej Europie Środkowej. A przełom marca i kwietnia to czas, w którym migdałowce zakwitają. Z pewnością będzie to uczta dla zmysłów.

http://www.hustopece.cz/slavnosti-mandloni-a-vina-3?sid=10a193ff5102708f019d91809e665979

[Opracowała Aleksandra Dziewa]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress