Marzec na Słowacji. Wybierz imprezę dla siebie

Czy alkoholizm jest zawsze przedstawiany jako coś destrukcyjnego? Ma swoje dobre strony? Odpowiedzi szukajcie w Słowackiej Galerii Narodowej | fot. Tibor Huszár, Cigáni. XI.1977 – 1978, SNG Bratislava – materiały organizatora

Przełom zimy i wiosny na Słowacji zapowiada się interesująco. Polecamy zwłaszcza wystawę o alkoholizmie w Słowackiej Galerii Narodowej, której tematem jest rola alkoholu w słowackiej kulturze na przestrzeni ostatniego stulecia.

Warstwy – wystawa [Preszów, 05.03. – 10.04.2015]

Czworo wystawiających: Peter Fabian, Darina Kazimírová, Jakub Scholtés i Peter Varhol. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny język przekazu. Tworzą obrazy, instalacje i obiekty w temacie współczesnego postmodernizmu.

http://aktuality.ipresov.sk/vrstvy-jedna-vernisaz-styria-umelci/

Tekutá múza. Alkohol a vizuálna kultúra [Bratysława, 06.03. – 31.05.2015]

Tematem wystawy jest alkohol i alkoholizm w słowackiej kulturze na przestrzeni ostatniego stulecia. Czy alkoholizm jest zawsze przedstawiany jako coś destrukcyjnego? Ma swoje dobre strony? Odpowiedzi szukajcie w Słowackiej Galerii Narodowej.

http://www.sng.sk/sk/uvod/vystavy/pripravovane/tekuta-muza

Objazdowy Festiwal Podróżniczy “Cestou necestou” [cała Słowacja, 07. – 29.03.2015]

Trzeci rocznik festiwalu dla osób kochających podróże i uwielbiających słuchać o przeżyciach wędrujących osób. W 15 miastach odbędą się spotkania z podróżnikami i podróżniczkami z całego świata. Opowiedzą o swoich doświadczeniach, pokażą zdjęcia. Festiwal ma na celu zachęcić większą grupę osób do samodzielnego zdobywania świata.

http://www.cestounecestou.sk/press-2015-03.php

Hudba filmu [Bratysława, 28.03.2015]

Po raz pierwszy Dom Kultury Lúky udostępni swoje przestrzenie dla utalentowanych muzycznie osób, które nie mają dużego doświadczenia w tworzeniu muzyki do filmów. Trzy pokazy zostaną połączone z muzyką graną na żywo.

http://www.kamdomesta.sk/bratislava/kulturne-institucie/centra-kultury/dk-luky/hudba-filmu

Ponická fujarka 2015 [Bańska Bystrzyca, 29.03.2015]

Przegląd dziecięcych zespołów ludowych. Młodzi wykonawcy zaprezentują swoje umiejętności w czterech kategoriach: śpiew solo, śpiew w zespole, gra na instrumentach ludowych.

http://www.sosbb.sk/folk3.htm

[Opracowała Agnieszka Molińska]

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress