Marzec 2014 na Słowacji. Wybierz imprezę dla siebie

Wystawę prezentującą dzieła i twórców związanych z Koszycami można zobaczyć do 18 maja w Galerii Wschodniosłowackiej w Koszycach | fot.  www.vsg.sk

Za oknami coraz cieplej. Sprzyjającą aurę warto wykorzystać do odwiedzenia Słowacji. W tym miesiącu wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadają się wystawa koszyckiej moderny oraz tradycyjny już filmowy festiwal Febiofest.

Koszycka moderna i jej obszary wspólne [Koszyce, do 18.05.2014]
Wystawa prezentująca dzieła i twórców, którzy byli związani z Koszycami w latach 20. XX wieku. Wschodniosłowacka Galeria we współpracy z ośrodkami z całego świata przygotowała przegląd kilkudziesięciu prac artystów.
http://www.vsg.sk/kosicka-moderna-jej-presahy/

Tydzień Filmu Francuskiego „Crème de la crème” [Bratysława, 06.-12.03.]
22 współczesne filmy francuskie, które do tej pory były wyświetlane w ograniczonej lub festiwalowej dystrybucji. 6 tytułów będzie miało swoją premierę na Słowacji. Po projekcjach w stolicy impreza wyrusza w trasę po kraju.
http://www.filmeurope.sk/news/125-t-de-franc-zskeho-filmu-cr-me-de-la-cr-me-v-kine-film-europe

Międzynarodowy Festiwal Bollywoodu [Bratysława, 13.-16.03.]
Pierwszy rocznik wydarzenia, które przybliży Słowakom i Słowaczkom indyjską kulturę, ich muzykę, taniec, jedzenie i kino.
https://www.facebook.com/bollywoodishqfest

Transmission The Spiritual Gateway [Bratysława, 15.03.]
Na jeden dzień stolica Słowacji zamieni się w parkiet do tańczenia przy muzyce elektronicznej. Światowej sławy wykonawcy i wykonawczynie, m.in. Markus Schulz, Aly & Fila, Ummet Ozcan,Ørjan Nilsen i Dj-ka Nifra, gwarantują hipnotyczne show pełne kolorów i dobrej muzyki.
http://transmission.cz/sk/

Międzynarodowy Festiwal Filmowy FEBIOFEST [Bratysława, 21.-27.03.]
Kolejna odsłona ciekawego i różnorodnego festiwalu filmowego. W tym roku jedną z atrakcji jest Wyszehradzki Konkurs Filmów Krótkometrażowych, a także przybliżenie sylwetek filmowców Paolo Sorrentina, Györgya Pálfiego oraz Jana Gogola ml.. Po Bratysławie festiwal zaprezentuje się w innych słowackich miastach.
http://www.febiofest.sk/

Anime Show i Game Expo [Bratysława, 21.-23.03.]
Trzy dni zapełnione mangą, anime, komiksami oraz japońską kulturą. Jednocześnie prezentacja gier planszowych, karcianych, komputerowych i możliwość spróbowania swoich sił w rozgrywkach.
http://www.animeshow.sk/

Festiwal Twórczości Amatorskiej FAMAT 2014 [Żylina, 29.03.]
Przestrzeń oddana młodym kapelom, wykonawcom i wykonawczyniom, gdzie walczą o możliwość wystąpienia na głównej scenie podczas tegorocznego festiwalu muzycznego TOPFEST. W sumie wystąpi osiem składów – sześć w konkursie oraz dwóch gości specjalnych – zeszłoroczny zwycięzca Seven Ate i zespół The Paranoid.
http://www.nakoncert.sk/akcia.aspx?ID=19302#10

[opracowała Agnieszka Molińska]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress