Mariusz Szczygieł Dziennikarzem Roku 2013!

Za tekst „Śliczny i posłuszny” Mariusz Szczygieł otrzymał już dwie nagrody: im. Andrzeja Woyciechowskiego i Mediatory | fot. http://www.mariuszszczygiel.com.pl/

Mariusz Szczygieł otrzymał wczoraj nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku. -To wszystko za jeden reportaż, ja napisałem tylko jeden reportaż w tym roku – powiedział laureat, autor szeroko dyskutowanego reportażu o dzieciobójczyni „Śliczny i posłuszny”.

Tekst „Śliczny i posłuszny”, opublikowany w magazynie „Gazety Wyborczej” – „Duży Format”, przedstawia historię nauczycielki i ekspertki Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kobieta 30 lat temu zakatowała sześcioletniego chłopca, za co sąd skazał ją na piętnaście lat więzienia. Ponieważ wyrok uległ zatarciu, dzieciobójczyni pracowała nadal z dziećmi. Dzięki publikacji, minister Krystyna Szumilas wykreśliła kobietę z listy ekspertów MEN, a minister sprawiedliwości zapowiedział zmiany w prawie.

Mariusz Szczygieł: Są ludzie, którzy nie umieją czytać moich książek [przeczytaj wywiad]

Tytuł Dziennikarza Roku przyznawany jest za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Zwycięzca jest wyłaniany w wyniku głosowania redakcji polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz portali internetowych. Laureat otrzymuje statuetkę w formie stalówki oraz 10 tys. euro.

Nagrody Grand Press w tym roku przyznano po raz 17. Do konkursu zgłoszono łącznie 714 materiałów prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz internetowych, które nagrodzono w dziewięciu kategoriach.

[red]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress