Maj 2014 w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Jak spędzić najcieplejszy miesiąc wiosny – kulturalnie! Oto możliwości, które oferują nam Czechy.

Noc muzeów – Muzeum Škody [16. 05. 2014., Mladá Boleslav]
Już po raz dziesiąty w miejscowości Mladá Boleslav odbędzie się Noc Muzeów, w trakcie której będzie możliwość skorzystania z szerokiej oferty miejskich placówek. W Muzeum Škody dostępne będą wszystkie ekspozycje i przestrzenie wystawowe. Atrakcją przygotowaną na tą okazję będzie prezentacja dizajnerskiego projektu dla modelu Vision C, projekcja filmów czy wystawa zdjęć nawiązujących do historii samochodu Škoda.
http://museum.skoda-auto.cz/

Wieczorne zwiedzanie zamku Konopiště [14.05.2014., 28.05.2014, Benešov]
Wieczorne zwiedzanie zamku z przewodnikiem w historycznym kostiumie to nietypowa propozycja zamku Konopiště. To świetna propozycja na wycieczkę z dziećmi. W półmroku rozbudza się wyobraźnia, pojawiają się mieszkańcy zamku, których nie spotkamy raczej za dnia, podczas tradycyjnego zwiedzania. Start godzina 20:00.
http://www.zamek-konopiste.cz/akce-na-konopisti/vecerni-prohlidka-zamku-konopiste-90_102cs.html

Wystawa fotografii Czech Press Photo 2013 [5 – 8.03. 2014., Ústí nad Labem /15 – 18.05.2014., Hradec Králové]
Nie mała gratka dla wszystkich fanów fotografii i nie tylko. Przed Wami możliwość zobaczenia unikatowej wystawy fotografii konkursowych Czech Press Photo, prezentujących najważniejsze wydarzenia 2013 roku uchwycone oczyma fotoreporterów.
http://czechpressphoto.cz/cz/blog/putovni-vystava-vybranych-fotografii-z-posledniho-rocniku-czech-press-photo-228

Dni ziół – festiwal alternatywnej kultury i medycyny [ 5 – 11.05.2014., Uhersky Ostroh]
Organizatorzy festiwalu proponują blok wykładów dotyczących alternatywnej medycyny i sposobu życia. W programie między innymi „Leczenie ciemnością”, „Owoce i zioła Białych Karpat”, „Energia piramidalna”. Oprócz wykładów będzie także można zobaczyć wystawę „Energetyczne obrazy”, czy uczestniczyć w koncercie zespołu Rewolta połączonego z przeglądem mody. Wszystko odbywa się w klimacie mistycyzmu i jedności ze światem.
http://www.bylinkovedny.com/

Plakat w starciu ideologii 1914 – 2014 [14.02 – 19.05. 2014, Praha]
Przypominamy, że nadal trwa wystawa plakatów propagujących aktualne ideologie na przestrzeni 100 lat. Przez tradycyjny plakat i podobne formy propagandy i reklamowania, po alternatywne, digitalne nowe media. Wystawa ma miejsce w Centrum sztuki współczesnej DOX, na pewno warto odwiedzić.
http://www.dox.cz/cs/vystavy/plakat-v-souboji-ideologii-1914-2014

Wystawa „Nowe wymiary szkła” [7 – 24.05.2014., Praha]
Autorką prac jest znana artystka Jiřina Žertová, nagradzana i doceniana na całym świecie. Wielkie obiekty, które są przedmiotem wystawy powstały z wykorzystaniem metody warstwowania szkła płaskiego i luster w kompozycji niosących obraz na przezroczystym szkle, co daje efekt tworzenia iluzji, w każdej warstwie rzeźby.
http://www.galerienovasin.cz/

Karnawał smaku [14 – 18.05.2014., Ostrava]
A oto coś dla smakoszy. Bogata oferta wybornego jedzenia i napojów, degustacje, kosztowania, kulinarne show i inne pyszne niespodzianki. Oto Karnawał smaku w Hali wystawowej Černá louka. Tematem przewodnim II. Edycji festiwalu kulinarnego przeznaczonego dla szerokiej publiczności jest Czech specials oraz „Jak smakuje obszar Śląska i Moraw”. http://www.youtube.com/watch?v=do-5XEhP5e8#t=12
http://www.cerna-louka.cz/akceN_358/v/

Wydarzenie upamiętniające ofiary holocaustu [ 18. 05. 2014, Třebíč]
W 72. Rocznicę majowego transportu Żydów z Třebíča, do obozów koncentracyjnych, do którego doszło w 1942 roku. Spotkanie oddające cześć ofiarą holokaustów odbędzie się w Tynej Synagodze,po spotkaniu odbędzie się koncert zespołu HaChucpa.
http://www.mkstrebic.cz/ostatni/vzpominkova-akce-k-ucteni-obeti-holocaustu-614-3/

Koncert DOG EAT DOG [6.05.2014, Frýdek Místek]
Klub Stoun we Frýdku Místeku będzie gościł amerykańską formację DOG EAT DOG. Jest to nie lada gratka dla skateboardzistów, których deskorolki zdążyły się już lekko zakurzyć. Kto pamięta ich koncerty w katowickim Spodku, ten nie może przegapić tego wydarzenia.

„Zero spinania się, zero ściemy, zero pustej gadki. Zero spluw tylko blanty, wszystko dla zabawy!”
http://www.stoun.cz/

[Aleksandra Dziewa]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress