Luty w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Wystawa mieszcząca się w Centrum Sztuki Współczesnej DOX, przedstawia instalację rzeźb stworzonych z tabletek | fot. www.dox.cz

Zima nas nie oszczędza. Nie dajmy się jednak mrozom i roztopom! Korzystajmy z kultury! A oto kilka propozycji na spędzenie czasu u naszych sąsiadów.

Wystawa Pharmatopia [7.02 – 7.04, Praga]

Wystawa mieszcząca się w Centrum Sztuki Współczesnej DOX, przedstawia instalację rzeźb stworzonych z tabletek. Rozmiary, kształty, kolory, połysk i matowość to cechy, które powodują w człowieku chęć posiadania ich. To właśnie wpłynęło na zainteresowanie się tym materiałem autora instalacji – Marka Schovánka.

http://www.dox.cz/cs/vystavy/marek-schovanek-pharmatopia

Święto morawskich wędlin [8.02 – 9.02, zamek Veveří]

Bogata oferta kiełbas i wyrobów wędliniarskich od miejscowych rzeźników, specjalności ze świniobicia, warsztaty, konkursy dla dzieci, targi rzemiosła. To i wiele więcej na morawskim święcie wędlin. Smakoszy serdecznie zapraszamy!

http://www.npu.cz/news/13259-slavnosti-moravskeho-uzeneho/

Tradycyjne obchody masopustu [8.02, Veselý Kopec]

To niepowtarzalna okazja, aby uczestniczyć w kontynuowaniu dawnych obyczajów. Na Veselým Kopcí zejdą się mieszkańcy pobliskich wsi, aby w barwnym pochodzie uczcić pożegnanie zimy i powitanie wiosny, zapowiadające początek Wielkiego Postu. Będzie to możliwość zobaczenia tradycyjnych przebrań i masek, zwiedzenia zabytkowych chałup, uczestniczenia w zabawie, a także spróbowania specjalności ze świniobicia, czyli zabíjačky.

http://www.vesely-kopec.eu/nejblizsi-programy-podrobnosti/

Koncert zespołu Kieslowski  [12.02, Praga]

„Kieslowski to projekt o dwóch ludziach, o dwóch głosach, o intymności, która może skaleczyć, kiedy ją dopuścisz do ciała”. Jeśli kogoś zaciekawił ten opis i nazwa zespołu, bliska Polakom, polecamy wybrać się do klubu Jazz Dock.

http://www.jazzdock.cz/cz/program

Walentynkowy spacer po ogrodzie botanicznym [14.02, Praga]

To propozycja na niebanalne Walentynki! Przewodnicy ogrodu botanicznego w Pradze, przygotowali spacer dedykowany zakochanym parom. Zaciemnione szklarnie, oświetlone tylko sporadycznie kolorowymi światłami, tropikalne rośliny, szum wody, kumkanie żab, w ręku lampka wina, a do tego wykład o życiu miłosnym roślin tropikalnych. To wszystko sprawi, że ten wieczór będzie niezwykły.

http://www.botanicka.cz/hlavni-stranka/aktualni-akce/vecerni-prohlidky-sklenikem-fata-morgana.html?page_id=4892

9. edycja Festiwalu filmowego La Película  [20.02 – 23.02, Brno]

To coś dla fanów hiszpańskiego kina. Program zawiera absolutne nowości, ale także ciekawostki z archiwum, a dodatkowo proponuje twórczość filmowców z krajów hiszpańskojęzycznych. Motywem przewodnim będzie nagroda filmowa Goya – nagrodzeni nią filmowcy będą prezentowani na festiwalu.

http://www.kinolucerna.info/

[Aleksandra Dziewa]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress