Łukasz Maciejewski nowym dyrektorem programowym przeglądu filmowego Kino na Granicy

Łukasz Maciejewski

Łukasz Maciejewski został nowym polskim dyrektorem programowym Kina na Granicy| fot. materiał organizatora

Nowym dyrektorem programowym, który odpowiedzialny będzie za polską część programu Kina na Granicy, został Łukasz Maciejewski.

– „Kino na Granicy” jest sprawdzoną marką, ma tysiące fanów i od lat ustaloną renomę – również dlatego nie zamierzam dokonywać żadnych rewolucyjnych zmian programowych, chociaż oczywiście mam mnóstwo własnych pomysłów, energię i entuzjazm – napisał Łukasz Maciejewski na swoim profilu na Facebooku.

Łukasz Maciejewski to filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych („AICT”) oraz Federacji Krytyków Filmowych („Fipresci”). Wykłada na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest autorem wielu książek („Przygoda myśli”, „Aktorki. Spotkania”, „Wszystko jest lekko dziwne” – wywiad-rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem, „Flirtując z życiem” – rozmowa z Danutą Stenką), jest stałym współpracownikiem kilkunastu czasopism, ekspertem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, telewizji HBO i stałym komentatorem „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura. Zdobył wiele nagród i wyróżnień dziennikarskich: między innymi statuetki „Uskrzydlony”, „Dziennikarskiej Weny” oraz „Złotej Róży” za „nową jakość w krytyce filmowej”.

Kilka dni temu Maciej Gil – dotychczasowy długoletni polski dyrektor programowy Kina na Granicy – przestał pełnić swoją funkcję. Jak poinformował, powodem były „zasadnicze rozbieżności w koncepcjach tworzenia programu”.

Zmiany w ekipie Kina na Granicy. Z zespołu odchodzi Maciej Gil

18. edycja Kina na Granicy odbędzie się – jak zawsze w Cieszynie i Czeskim Cieszynie – w dniach 28.04 – 3.05. 2016 r.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress