Łódzka Filmówka wyprzedziła praską FAMU w rankingu szkół „The Hollywood Reporter”

Miroslav Ondříček i Miloš Forman | fot. radio.cz

Według prestiżowego rankingu na najlepszą szkołę filmową, przeprowadzonego przez czasopismo „The Hollywood Reporter”, czeska szkoła filmowa FAMU znalazła się na czwartym miejscu. W pierwszej trójce uplasowały się kolejno szkoły w Londynie, Łodzi i Paryżu.

Europa reprezentuje wysoki poziom.

W zestawieniu „Study Abroad: The Top 15 International Film Schools” sklasyfikowano 15 uczelni z Europy (Anglia, Francja, Czechy, Norwegia, Dania, Niemcy, Włochy, Rosja), Azji (Chiny, Indie, Korea Południowa, Izrael) i Australii. Amerykańskie szkoły czasopismo oceniało oddzielnie. Poza Stanami Zjednoczonymi, według ankiety najlepsze przygotowanie dla filmowców proponują szkoły w Europie – aż 10 z 15 ocenianych placówek znajduje się właśnie tutaj. Oprócz Wielkiej Brytanii, Polski i Francji, młodzi adepci mogą bez obaw próbować swoich sił na uczelniach w Niemczech, Włoszech, Dani i Norwegii.

Co wartościowego przedstawia FAMU?

Wielkim atutem praskiej szkoły jest fakt, że wykładały tam wspaniałe osobistości związane z filmem i literaturą, takie jak na przykład Milan Kundera czy Miloš Forman. „The Hollywood Reporter” doceniło również to, że studia prowadzone są w języku angielskim. Dodatkowo są one bezpłatne zarówno dla Czechów, jak i cudzoziemców.

[Aleksandra Dziewa]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress