Listopad w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

Festiwal „Miasto w ruchu” skupi się na eksperymentalnych działaniach współczesnego tańca i teatru ruchu | fot. materiały organizatora

Listopad to czas, kiedy otwarte przestrzenie zamieniamy na nieco mniejsze i przytulniejsze pomieszczenia. Jak dobrze wykorzystać ten czas w Czechach? Oto podpowiedź.

 

Wystawa Art Nouveau Secese [Praga, 1.11.2013 – 31.12.2015]

Właśnie rozpoczyna się wystawa, na której będą zaprezentowane najważniejsze prace czeskich i europejskich artystów, umieszczone w nurcie secesji. Jej celem jest ukazanie secesyjnej sztuki jako części dążeń do modernizacji, końca rewolucji i emancypacji XIX-tego wieku.

http://www.obecnidum.cz/secese-vitalni-umeni-1900-1404044029.html

 

Snow Film Fest [Praga, 3.11.2013]

Propozycja dla osób interesujących się sportami ekstremalnymi. „Śnieg, lód, adrenalina” i filmy z najwyższej półki.

http://www.pohora.cz/snow-film-fest/filmy-2013

 

Swingowy wieczór [Mielnik, 6.11.2013]

Wieczór oparty będzie na programie poświęconym pamięci Karela Černocha – śpiewaka, aktora musicalowego, kompozytora. Jesienna pora, to najodpowiedniejsza pora na swing!

http://www.mekuc.cz/cs/akce/swingovy-vecer-neni-cernoch-jako-cernoch-2013/

 

Koncert zespołu Top Dream Company [Praga, 6.11.2013]

Świętowanie dziewiątych urodzin zespołu Top Dream Company w  klubie Lucerna Music Bar. Będzie funkowo, będzie soulowo, czasem popowo. W planach także premiera nowego wideoklipu. Nie zapomnijcie o prezentach.

http://lucerna.musicbar.cz/program/top-dream-company-4/

 

Festiwal Miasto w ruchu [Czeskie Budziejowice, 8.11. – 10.11.2013]

Festiwal skupi się na eksperymentalnych działaniach współczesnego tańca i teatru ruchu. Podtytuł „Poza miejscem” sugeruje, że ruch i taniec przeniosą się do przestrzeni nietypowych dla tej sztuki. Będzie to swoista próba dialogu tańca z przestrzenią.

http://www.kredance.cz/clanek/mesto-v-pohybu-2013

 

Międzynarodowe targi konopi Cannafest [Praga, 8.11. – 10.11.2013]

Uczestnicy mogą skorzystać z ponad 150 stoisk, prezentujących najnowsze trendy na rynku konopnym. Wystawiać się będą między innymi producenci nawozów, dystrybutorzy najszlachetniejszych nasion konopi, producenci tekstyliów i przedstawiciele branży kosmetycznej. Zainteresowani będą mogli poznać techniki uprawy i nawożenia.

http://www.cannafest.cz./

 

Vocal Fest Brno 2013 [Brno, 12.11. – 14.11.2013]

Czwarta edycja festiwalu zespołów wokalnych, zaprezentuje różne formy sztuki wokalnej. Tegoroczne motto festiwalu to: Folklor – tradycja, źródło inspiracji, sposób wyrażania. Przesłaniem czwartego przeglądu jest ukazanie znaczenia ludowego dziedzictwa muzycznego, jako solidnego fundamentu świadomości narodowej w dobie globalizacji.

http://vocalfest.cz/

[opracowała Aleksandra Dziewa]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress