Lista płac osób znających język słowacki (2015)

lista płac z językiem słowackim

4012 PLN brutto – tyle średnio zarabia w Polsce pracownik z dobra znajomością języka słowackiego | fot.ShutterStock

Ile zarabiają w Polsce osoby znające język słowacki? To pytanie zadaliśmy specjalistom ds. rekrutacji oraz samym zainteresowanym. W ten sposób powstała nasza lista płac osób znających język słowacki.

Od 36 do 45 PLN można otrzymać za tekst o objętości około 1200 znaków pisemnego tłumaczenia (w zależności od stopnia skomplikowania tekstu słowackiego). Podobne tłumaczenie z języka angielskiego to 27-39 PLN.

50 PLN zarabia Miroslava (Słowaczka mieszkająca we Wrocławiu) za godzinę zegarową konwersacji z języka słowackiego. Obserwujemy duże zróżnicowanie w przypadku korepetytorów i lektorów języka słowackiego. W samym Krakowie ceny za godzinę prywatnych konwersacji wahają się między 30 a 90 PLN/h. O dziwo, w większości przypadków cena jest niższa, jeśli chcemy uczyć się u native speakera.

150 PLN za godzinę średnio zarabia ustny tłumacz języka słowackiego. Słowacki – jak mówi Izabela Gajewska z agencji rekrutacyjnej Grafton – nie jest jeszcze językiem popularnym, ale nie można nazwać go już niszowym. Dobrze ilustrują to uśrednione stawki za tłumaczenia. Tłumacze słowackiego zarabiają więcej niż tłumacze angielskiego czy hiszpańskiego, ale wciąż mniej niż specjaliści w zakresie języków bałtyckich lub tych najbardziej egzotycznych jak koreański. Dla porównania średnio za godzinę ustnego tłumaczenia z języka rosyjskiego lub angielskiego zarobimy 130 PLN.

2500 PLN netto zarabia Kamil, pracownik biurowy ze znajomością słowackiego i bez wykształcenia wyższego. Pracuje w Krośnie. Oczywiście zarobki na podobnym stanowisku są zróżnicowane w zależności od miejscowości. Odpowiednio wyższe są w Warszawie, Wrocławiu czy Katowicach.

3800-4300 PLN brutto miesięcznie zarabia konsultant telefoniczny ds. wsparcia technicznego w zależności od dotychczasowego doświadczenia zawodowego. Doświadczony pracownik obsługi klienta w branży informatycznej w międzynarodowej korporacji zarobi już blisko 4700 PLN na rękę. Perfekcyjne posługiwanie się językiem angielskim jest już standardem. Pracodawcy oczekują przynajmniej komunikatywnej znajomości drugiego języka obcego. W związku z tym znajomość języka słowackiego może przyczynić się do podniesienia wynagrodzenia na początku kariery zawodowej.

4012 PLN brutto – tyle średnio zarabia w Polsce pracownik z dobra znajomością języka słowackiego. Tak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez agencję Sedlak&Sedlak. Warto tu zaznaczyć, że opanowanie jednego języka podnosi pensję o średnio 800 PLN.

6400 PLN brutto (bez premii i dodatków) zarabia specjalista ds. sprzedaży na Słowację w podkarpackiej spółce. Widać wyraźny wzrost zainteresowania pracownikami posługującymi się słowackim w stopniu komunikatywnym. Ma to związek z otwarciem się polskich przedsiębiorców na rynek słowacki i widoczne jest szczególnie na poziomie wymiany handlowej i szeroko rozumianej branży budowlanej.

8000 PLN na rękę zarabia media planner obsługujący słowackich kontrahentów.

10000 PLN takie miesięczne wynagrodzenie otrzymuje ekspert handlowy jednej z ogólnopolskich firm odzieżowych specjalizujący się w rynkach słowackim i węgierskim

[opracowała Daniela Wołos]

Partnerem tekstu jest portal Slovake.eu. To platforma online umożliwiająca naukę języka słowackiego za darmo.

Czytaj także:
Myślisz o karierze? Ucz się słowackiego

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress