Lipiec na Słowacji. Wybierz imprezę dla siebie

Festival Pohoda czyli wielka muzyczna impreza pod gołym niebem. Wśród tegorocznych gwiazd są m.in. Nick Cave & The Bad Seeds, The Smashing Pumpkins, Bloc Party, Kate Nash, Bonobo, Peaches i Polemic | fot. festivalpohoda.sk

Sezon letnich imprez kulturalnych uważam za otwarty. Z tej okazji warto przyjrzeć się bliżej słowackiej ofercie, aby nie ominęły nas Festiwal Pohoda czy Dni Janosika.

Kulturalne Lato w Mieście [Bratysława, 16.06.-08.09.]

Już po raz 38. w stolicy Słowacji przez całe wakacje liczne atrakcje dla mieszkańców i turystów, którzy tu odpoczywają. W programie m.in. spotkania z autorami i autorkami literackimi, warsztaty dla dziecie i młodzieży, koncerty czy festiwal Wakacyjne Święto Szekspira. Szczegóły na stronie: http://www.citylife.sk/festival/kulturne-leto-a-hradne-slavnosti-bratislava-jul-2013

Międzynarodowy Festiwal Młodzieżowych Orkiestr i Chórów „Schengeński Południk” [Koszyce, Dolny Smokowiec, Tatrzańska Łomnica, Rozhanovce, 29.06. – 07.07.]

Muzyka chóralna i orkiestrowa w wykonaniu młodych artystów z obu stron granicy Schengen. W tym roku występują grupy z Polski, Czech, Rosji, Ukrainy i Słowacji. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.
http://sengenskypoludnik.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=104&Itemid=1

Festiwal Východná [gmina Východná, 04.07. – 07.07.]

Jedna z największych imprez poświęconych folklorowi i tradycjom ludowym na Słowacji. Najciekawszym wydarzeniem będzie premiera teatralna sztuki „Jááánošííík po tristo rokoch” z okazji 300 lat od śmierci słynnego zbójnika. Przedstawienie wyreżyserował Juraj Nvota, a zagra je znane Radošinské naivné divadlo.
http://www.festivalvychodna.sk/sk/17/program

Festiwal Bażant Pohoda [lotnisko w Trenczynie, 11.07. – 13.07.]

Festiwal, które nie trzeba przedstawiać polskim czytelnikom. Wielka muzyczna impreza pod gołym niebem. Wśród tegorocznych gwiazd są m.in. Nick Cave & The Bad Seeds, The Smashing Pumpkins, Bloc Party, Kate Nash, Bonobo, Peaches i Polemic.
http://www.pohodafestival.sk/index.php/sk/program2013/

CibulaFest [lotnisko Holíč, 18.07. – 20.07.]

W mieście Holíč, leżącym na granicy słowacko-czeskiej po raz kolejny odbędą się koncerty popularnych grup z obu państw, m.in. Kabát, No Name, Kryštof. Na pozostałych scenach zaprezentują się zespoły interpretujące klasykę rocka, młode kapele oraz wykonawcy z innych części świata.
http://www.cibulafest.eu/line-up/

Festiwal Nowego Słowackiego Teatru i Tańca „KioSK” [Żylina, 25.07 – 28.07.]

Impreza przedstawia najnowsze trendy w słowackiej sztuce teatralnej i tanecznej. Poza możliwością obejrzenia spektakli jest szansa uczestniczenia w specjalistycznych warsztatach lub debatach.
http://www.kioskfestival.sk/program/

Dni Janosika [Tierchowa, 25.07 – 28.07.]

Międzynarodowy festiwal twórczości ludowej z bogatą tradycją. W czasie trzech dni na scenach pokażą się grupy z Polski, Czech, Serbii i Słowacji.
http://www.janosikovedni.sk/2013/index.php?clanok=74

International Gypsy Fest [Bratysława, 31.07. – 03.08.]

Największy na Słowacji festiwal poświęcony kulturze i historii romskiej. Tegorocznym tematem przewodnim jest romski holocaust. Impreza ma na celu zwiększenie widoczności problematyki romskiej w Europie.
http://www.gypsyfest.eu/program

[opracowała Agnieszka Molińska]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress