Laureatów naszego konkursu wybrał Autor książki „Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim”

Andrzej Drobik jest redaktorem książki „Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim” | fot. archiwum Autora

Miło nam poinformować, że zwycięzców konkursu książkowego, w którym nagrodą jest książka „Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim” pod redakcja Andrzeja Drobika wybrał sam Autor. Poniżej publikujemy wyniki konkursu wraz z uzasadnieniem.

Przede wszystkim dziękuję zarówno redakcji Novinka.pl za ciekawy pomysł na konkurs, jak i przede wszystkim Czytelnikom, za odpowiedzi. Takie rady są wręcz bezcenne, ponieważ zdaję sobie sprawę ze swojej ograniczonej wiedzy, a ludzi do „Rozmów…”, jak i do powstającej drugiej części, wybierałem często intuicyjnie.

Hasłem przewodnim powstającej obecnie książki są różne perspektyty patrzenia na Śląsk Cieszyński. Dlatego najciekawszą propozycją wydała mi się ta pana Krzysztofa Kołka, który zaproponował rozmowę z Józefem Chmielem – znawcą zaolziańskich „dołów” i tematyki górniczej oraz przemysłowej. Takiej perspektywy geograficznej faktycznie do tej pory mi brakowało i teraz pozostaje tylko zastanowić się nad wplecieniem jej w książkę.

Drugą propozycją, która dawałaby nam odmienną perspektywę patrzenia, jest z pewnością propozycja pani Gabrieli Gajdzicy z Ołomuńca, która zaproponowała rozmowę z Tadeuszem Filipczykiem, gawędziarzem gorolskim, znawcą folkloru góralskiego, animatorem słynnego Gorolskigo Święta.

Za te oraz – oczywiście – za pozostałe propozycję bardzo dziękuję. Prace nad drugą częścią książki „Rozmowy o Śląsku Cieszyńskim ‚ są już zaawansowane, a ten konkurs pokazuje mi, że lista osób, z którymi warto porozmawiać (których zdanie ma istotny sens na rozwój dyskusji o Śląsku Cieszyńskim) jest bardzo długa. To oczywiście bardzo mobilizujące, choć budzi też moją obawę, bo do powstającej książki musiałem wybrać tylko dwudziestu rozmówców…

Jeszcze raz, dzięki za konkurs i propozycje.

[Andrzej Drobik]

A Novinka.pl prosi o kontakt wskazanych przez redaktora Andrzeja Drobika: panią Gabrielę Gajdzicę oraz pana Krzysztofa Kołka w celu uzgodnienia sposobu odbioru książki, która jest nagrodą w naszym konkursie. Prosimy pisać na lukasz@novinka.pl.

Rozwiązaliśmy ten konkurs.

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress