Książkowy konkurs Novinki – „Hrabal i inni. Adaptacje czeskiej literatury”

Fragment okładki książki | fot. materiały promocyjne

Przygotowaliśmy dziś dla Was niezapowiedziany konkurs niespodziankę. Nagrodą główną jest książka „Hrabal i inni. Adaptacje czeskiej literatury” pod redakcją Ewy Ciszewskiej i Eweliny Nurczyńskiej – Fidelskiej.  Żeby ją zdobyć, wystarczy podać tytuł oraz imię i nazwisko tłumacza pierwszej książki Bohumila Hrabala wydanej w Polsce. 

Na Wasze odpowiedzi czekamy pod linkiem do pytania konkursowego opublikowanym na naszym profilu w portalu społecznościowym Facebook.com. Nagrodę otrzyma osoba, która jako pierwsza poda pełną poprawną odpowiedź.

Książka „Hrabal i inni. Adaptacje czeskiej literatury”  ukazała się jesienią ubiegłego roku nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. Znajdziecie w niej opisy i analizy filmowych adaptacji dzieł Karela Čapka, Bohumila Hrabala, Milana Kundery czy Oty Pavla, jak również utwory literatów mniej obecnych w świadomości polskich czytelników – Ladislava Fuksa, Karela Michala i Słowaka Ladislava Grosmana. Publikacja jest okazją do sprawdzenia, jak twórczość ulubionych pisarzy prezentuje się na dużym ekranie. Autorzy poszczególnych tekstów odkrywają, w jaki sposób książki zostają „przepisane” na język filmu oraz oceniają trafność zastosowanych zabiegów.

Przeczytaj zapowiedź książki

Za ufundowanie nagrody dziękujemy Wydawnictwu Uniwersytetu Łódzkiego.

[eg]

 

 

 

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress