Po wykładzie w Czeskim Centrum. Książkowy wywiad z Jaromirem Nohavicą w tym roku w polskich księgarniach?

Teresa Drozda, która była gościem organizowanego przez Czeskie Centrum spotkania poświęconego czeskiej muzyce zapowiedziała wydanie wywiadu rzeki z Jaromirem Nohavicą | fot. materiał prasowy

Piosenkarz, tłumacz, artysta, bard? Czy można powiedzieć coś jeszcze o człowieku, o którym wszystko zostało już powiedziane? Okazuje się, że tak.

To wyzwanie podjęła Teresa Drozda przyjmując zaproszenie Czeskiego Centrum w Warszawie na wykład z cyklu „Czeska Piosenka Autorska”, w tym miesiącu poświęcony Jaromírowi Nohavicy. Spotkanie odbyło się 8 stycznia 2015 o godz. 18:00 w siedzibie Czeskiego Centrum przy Alei Róż 16.

Dziennikarka radiowa związana z rozgłośnią RDC, a prywatnie przyjaciółka Nohavicy uchyliła rąbka tajemnicy, dzieląc się ze słuchaczami swoją wiedzą na temat artysty, a także przytaczając nieznane anegdoty usłyszane wprost ze źródła. W trakcie wykładu prowadząca prześledziła przebieg jego kariery i starała się odkryć przyczyny silnego związku łączącego czeskiego muzyka z Polską.

Teresa Drozda zapowiedziała też wydanie książki o artyście, która najprawdopodobniej ukaże się już pod koniec tego roku w formie wywiadu rzeki. W takim razie chyba już wiemy, na jaki prezent pod choinką będą liczyć wszyscy miłośnicy Nohavicy w tym roku.

Kolejny wykład z serii „Czeska Piosenka Autorska” już w czwartek 5 lutego.

[Ewelina Giżycka]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress