Konkurs wiedzy o Słowacji dla uczniów krakowskich szkół

Bratysława | fot. bratislava.sk

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej Krakowa lub powiatu krakowskiego? Interesujesz się Słowacją lub zdecydowałeś, że warto się nią zainteresować, bo na odkrywanie fajnych miejsc nigdy nie jest za późno? Weź udział w konkursie wiedzy o Słowacji: „Słowacja – lubię to!” –  „Slovensko – páči sa mi to!”, który organizuje Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie.

Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy geograficznej, historycznej i kulturowej dotyczącej Słowacji, uwrażliwienie na różnorodność kulturową oraz uczczenie 20. rocznicy powstania państwa słowackiego. Konkurs obywa się pod honorowym patronatem Konsula Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie, patronat medialny nad tym przedsięwzięciem objął portal Novinka.pl.

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe muszą do 12 kwietnia 2013 roku zgłosić chęć udziału w przedsięwzięciu. Z każdej szkoły może zgłosić się dowolna ilość chętnych. 10 maja odbędą się pisemne eliminacje podczas których uczestnicy będą rozwiązywać test wiedzy o Słowacji obejmujący tematykę historii najnowszej, geografii i kultury tego kraju. 5 osób znajdzie się w finale, podczas którego uczestnicy będą odpowiadać na pytania i wykonywać zadania oceniane przez specjalne Jury powołane przez organizatora.

Informacje o konkursie oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie organizatora.

 

[red]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress