Kino Na Granicy [czwartek]

Kadr z filmu „Nasz Waszek. O sile bezsilnych” | fot. materiał promocyjny

Dotarliśmy prawie do półmetka przeglądu, jednak nie zwalniamy tempa. Przed nami kolejna dawka dobrego środkowoeuropejskiego kina. Wśród dzisiejszych pokazów znajdzie się wiele filmów poruszających trudne, ale ważne tematy.

O godz. 13.00 zobaczymy „Miłość” z Marcinem Dorocińskim i Julią Kijowską – niezwykle intymny obraz opisujący historię skomplikowanej relacji małżeńskiej. Po seansie z uczestnikami Kina na Granicy spotka się reżyser Sławomir Fabicki.

O godz. 15.30 w Teatrze zobaczymy głośny film Władysława Pasikowsiego „Pokłosie”. O kulisach powstawania tej produkcji opowiedzą widzom odtwórcy głównych ról Ireneusz Czop i Maciej Stuhr, który za swą kreację otrzymał Orła.

Z Maciejem Stuhrem spotkamy się dziś także po seansie filmu „Konfident”, w którym aktor wcielił się w rolę oficera SB. Historia oparta na autentycznych wydarzeniach toczy się w okresie po okupacji Czechosłowacji przez wojska Układu Warszawskiego, kiedy wysyłanie donosów było niemalże sportem narodowym. Oprócz Macieja Stuhra gośćmi pokazu będą reżyser Juraj Nvota i scenarzysta Ľubomír Slivka. Na film zapraszamy do Teatru na godz. 18.00.

Nie będzie to dziś jednak koniec spotkań z gośćmi przeglądu. Po „Konfidencie” warto zostać w Teatrze, by obejrzeć film „Nasz Waszek. O sile bezsilnych” – dokument pokazujący związki Václava Havla z Polską. O tych ważnych relacjach będzie można porozmawiać z reżyserką filmu Krystyną Krauze.

Po zmroku zapraszamy na kolejną odsłonę plenerowych Projekcji pod wieżą. Dziś, z cyklu środkowoeuropejskich filmów muzycznych, zobaczymy „Starców na chmielu” Ladislava Rychmana. Zaraz po seansie przenosimy się do Klubu Festiwalowego na koncert zespołu R.U.T.A. To w tym roku jedyny przedstawiciel polskiej sceny muzycznej, jednak swoimi antysystemowymi protest songami zawsze podrywa publiczność z miejsc.

[materiał organizatora]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress