Katowice: Literacko-plastyczne warsztaty dla najmłodszych inspirowane czeską kulturą [zapowiedź]

Katarzyna Grudniewska poprowadzi warsztaty literacko-plastyczne w ramach Dni Polsko-Czeskich w Katowicach | fot. archiwum prywatne

Zaczytujecie się w Hrabalu, uwielbiacie Pragę, a czeskie piwo nie ma przed wami żadnych tajemnic? Chcielibyście by wasza pociecha z czasem podzieliła te czeskie pasje? W środę (21 maja) w Katowicach przyprowadźcie swoje dziecko na bezpłatne warsztaty literacko-plastyczne z czeską kulturą w tle.

Warsztaty dla najmłodszych zatytułowane „Ucieszki z Cieszyna” odbędą się Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 16 przy ul. Wajdy 21 w Katowicach (Bogucice) w ramach XIV. Dni Polsko-Czeskich w Katowicach. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Grudniewska, absolwentka pedagogiki i studentka edukacji artystycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Wątkiem przewodnim dwugodzinnych warsztatów dla dzieci będzie czeska kultura. Zajęcia inspirowane są „Niedoparkami”, czyli niezwykłą książką Pavla Šruta, która podbiła serce czeskich dzieci i ich rodziców i zdobyła m.in. tytuł Książki Dziesięciolecia dla Dzieci i Młodzieży w Czechach. – Tytułowe Niedoparki to domowe stworki żywiące się skarpetkami. Zainspirowana książką – specjalnie dla uczestników tych warsztatów – przygotowałam m.in. zajęcia podczas których dzieci stworzą pacynki z recyklingowych materiałów. Nie zabraknie też gier i dobrej zabawy – tłumaczy Katarzyna Grudniewska.

Zajęcia rozpoczynają się w środę (21 maja) o godz. 17. Nie są potrzebne zapisy, wystarczy przyjść z dzieckiem do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 16 przy ul. Wajdy 21 w Katowicach. Warsztaty literacko-plastyczne przeznaczone są dla dzieci od 6 do 14 lat.

Przeczytaj:
Pavel Šrut „Niedoparki” [recenzja książki]
XIV. Dni Polsko-Czeskie w Katowicach [program imprezy]

[Łukasz Grzesiczak]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress