Język słowacki dla każdego. Ucz się z bezpłatną platformą Slovake.eu

indeks

Można uczyć się słowackiego za darmo | fot. materiał prasowy Slovake.eu

Platforma Slovake.eu powstała z myślą o tych, którzy chcieliby nauczyć się języka słowackiego nie tylko za darmo, ale również całkowicie online.

W przypadku najpopularniejszych języków oferta edukacyjna jest właściwie nieograniczona. Zajęcia z języka angielskiego czy hiszpańskiego odbywają się w większości miast w Polsce bez względu na to, czy chcemy uczyć się indywidualnie, czy w grupie. Okazuje się jednak, że im bardziej niszowy język, tym możliwości jego poznania są bardziej ograniczone.Na pewno przekonali się o tym Ci z Was, którzy nie mieszkają w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu , a chcieli nauczyć się języków bardziej niszowych, jak np. słowackiego.

O słowacki nie tak łatwo

– Niewiele szkół językowych w Polsce prowadzi regularne zajęcia ze słowackiego, ponieważ proces edukacji nie jest jeszcze u nas właściwie sformalizowany – wyjaśnia Lydia Ostrowska, współzałożycielka serwisu Slovake.eu i właścicielka szkoły języka słowackiego AhojSlovakia.

Głównie z myślą o takich osobach powstała platforma Slovake.eu , która umożliwia naukę języka słowackiego za darmo on-line.

Ewentualne wątpliwości co do sensowności nauki języka słowackiego rozwiewa mieszkająca w Krakowie Słowaczka Lenka Hurtakova. – Dużo osób mi mówi, że jest bez sensu uczyć się słowackiego, skoro każdy Słowak i Polak się dogadają. W cale tak nie jest! Słowacy uważają, że znają polski, bo na targowiskach w Nowym Targu potrafią zrobić zakupy. Ale niestety, to nie jest prawdziwy język. Ucząc się słowackiego, tak samo jak polskiego, dowiecie się więcej nie tylko o języku, ale też o kulturze, historii i literaturze – dodaje Hurtakova.

Od esperanto do słowackiego

Slovake.eu powstał w oparciu o internetowy portal służący do nauki języka esperanto (www.lernu.net). Realizowany jest przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu KA2 – languages. Strona pojawiła się w 2011 roku z inicjatywy stowarzyszenia Edukacia@Internet i do dzisiaj cieszy się ogromnym wsparciem słowackich urzędów.
Portal umożliwia całkowicie darmową naukę języka słowackiego bez wychodzenia z domu. Możliwe jest to z poziomu 11 wersji językowych, przy czym drugą największą grupę użytkowników stanowią właśnie Polacy. – Nie dziwi fakt, że kurs internetowy cieszy się popularnością wśród Polaków, którzy uświadamiają sobie, że świadomość zbieżności językowej nie wystarcza, aby pracować lub studiować na Słowacji – tłumaczy Ostrowska.

Dlaczego Slovake.eu?

Kto może skorzystać z oferty Slovake.eu? Każdy, kto chciałby rozpocząć albo kontynuować naukę słowackiego. Dostępne są kursy na poziomach A1 i A2, B1 i B2. W bogatym zasobie portalu znajdziecie nie tylko praktyczne ćwiczenia, materiały pomagające poznać wymowę, słownik oraz materiały dydaktyczne, ale również forum dla użytkowników.

Biorąc pod uwagę koszty nauki języka i trudność dostępu do materiałów, Slovake.eu wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Każdy z użytkowników ma możliwość nauki w swoim własnym tempie, w domu, bez odgórnie narzuconych ram czasowych i bez ponoszenia dalszych kosztów. Bez względu na motywacje, którymi kierujesz się przy wyborze języka słowackiego, nauka poprzez platformę Slovake.eu będzie dla Ciebie rozwiązaniem idealnym.

[Daniela Wołos]

 

Partnerem tekstu jest portal Slovake.eu. To platforma online umożliwiająca naukę języka słowackiego za darmo.

Czytaj także:
Lista płac osób znających język słowacki (2015)

Myślisz o karierze? Ucz się słowackiego

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress