Jest już plakat 15. Kina na Granicy. Do 1 kwietnia można kupić specjalny pakiet startowy

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Państwu plakat 15. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy, zaprojektowany przez Bohdan Heblíka. Bohdan Heblík już po raz trzeci opracował identyfikację graficzną dla naszego festiwalu. Plakat nawiązuje do idei polsko-czeskiej współpracy, tym razem koncentrując się na jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji – rzece.

Sam autor tak mówi o swoich inspiracjach:

W ramach rewitalizacji kin w Czechach pojechałem w lecie na weekend w Sudety – do Kytlic. Przy okazji polecam studencki film „Kytlice, Zimmer Frei”. Spałem na scenie tamtejszego kina, które już dawno kinem nie jest, za pożyczonym z Barrandova ekranem. Patrzyłem na projekcję z drugiej strony… Nie z drugiej strony rzeki, czy za granicę państwa, ale na odwrócony obraz. Pomyślałem, żeby gdzie indziej wykorzystać ten przewrócony element – gdy będę pracować nad kolejną identyfikacją wizualną Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Skoro bowiem przegląd pokazuje polskie, czeskie, słowackie i węgierskie filmy, to odbija się „przez rzekę” na wszystkie 4 strony. Jedna litera – jak film na i za ekranem odbity w rzece – tworzy 4 kształty, 4 spojrzenia na film, 4 kierunki. 4 państwa w dwóch miastach, 4 filmy nad jedną rzeką. Tak powstaje wyjątkowy alfabet. Zobaczymy, jak się go będzie czytać uczestnikom. Czy jest tu miejsce na eksperyment? Na poszukiwanie powiązań i nowych kształtów, zawłaszczenie przestrzeni publicznej prostym komunikatem? Komunikatem, który jednak wyraźnie wyróżnia się z tła, komunikatem, którego nie można przegapić… Podobnie jak samego przeglądu… W przyszłym roku oddam czystą kartkę! Kino na Granicy na to stać!

Bohdan Heblík

Plakat możecie Państwo obejrzeć już teraz, a do Cieszyna zapraszamy, by zobaczyć wszystkie pomysły i impresje Bohdana.

Aby zagwarantować sobie udział we wszystkich projekcjach i spotkaniach towarzyszących proponujemy już teraz zarezerwować akredytacje na Przegląd. Wszystkim osobom, które się na to zdecydują i zamówią akredytację za pośrednictwem strony internetowej do 1 kwietnia, gwarantujemy tradycyjny „pakiet startowy”, czyli katalog, koszulkę i inne festiwalowe gadżety. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na naszej stronie www.kinonagranicy.pl w zakładce „dla uczestników”.

[materiał organizatora]

Tytuł pochodzi od redakcji

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress