Czesko-słowacka jesień (i zima) w Krakowie

Jiří Kolář, Dama z łasiczką, 1966, rolaż i chiasmaż | www.mocak.pl

W ciągu najbliższych tygodni w Krakowie będzie można zobaczyć i obejrzeć wystawy oraz występy czeskich i słowackich twórców. Oto, co nas czeka:

  • Do 27 stycznia 2013 roku w MOCAK-u (Muzeum Sztuki Współczesnej) obejrzymy twórczość Jiříego Kolářa. Wystawa ta jest pierwszą od lat polską prezentacją twórczości jednego z najwybitniejszych czeskich artystów. Kolář, znany na całym świecie głównie ze swojej twórczości wizualnej, zajmował się również literaturą. Tworzył prozę, poezję i był tłumaczem. Prace plastyczne w swoje złożonej strukturze odzwierciedlają wielość jego zainteresowań.
  • Z kolei do 30 listopada bieżącego roku w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej można obejrzeć wystawę „Vivat Beniowski! nasz wspólny bohater”. Ekspozycja przygotowana przez Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie i Bibliotekę Jagiellońską pokazuje Maurycego Beniowskiego jako przedstawiciela kilku narodów.
  • 14 listopada w klubie muzycznym Lizard King zaprezentuje się słowacki zespół Longital. Koncert elektronicznego duetu rozpocznie się o godzinie 20:00.
  • 16 listopada w ramach festiwalu muzycznego Kobieca TranssMisja w klubie Rozrywki 3 wystąpi m.in. Elda’s Curvas Peligrosas. Pod tym pseudonimem kryje się Eliška Kohoutová, Czeszka, która zagra utwory z gatunku alternatywnego rocka. Więcej informacji na stronie: http://transsmisja.com/.
  • 5 grudnia w klubie Lizard King wystąpi słowacka grupa rockowa Got Blue Balls.

[wybrała Agnieszka Molińska]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress