Czeski piątek. Spotkania w Bielsku-Białej i Czeskim Cieszynie

Petruszka Szustrova na spotkaniu w ostrawskim gimnazjum w grudniu 2011 roku | fot. Wikimedia Commons Nela Klajbanová

Mariusz Surosz autor książki „Pepiki” będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu „Czuli barbarzyńcy” organizowanego przez Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. W Czeskim Cieszynie legendarna kawiarnia Avion zaprasza na czesko-polski salon dysydencki z udziałem Petruszki Szustrovej i Mirosława Jasińskiego.

O Czechach oczami Polaka opowie Mariusz Surosz mieszkający w Pradze polski dziennikarz, którego książka „Pepiki” zdobyła uznanie w Polsce i w Czechach. Z autorem porozmawiają Dorota Siwor i Jerzy Marek. Spotkanie, na które wstęp jest wolny odbędzie się o godzinie 12:00 w bielskim Kolegium Nauczycielskim przy ulicy Krakowskiej 30.

Na 18:00 zaprasza kawiarnia Avion w Czeskim Cieszynie, która znajduje się tuż przy moście Przyjaźni łączącym Polskę i Czechy. To będzie drugie spotkanie w ramach cyklu „Bez stereotypów. Czesi i Polacy o sobie nawzajem”. Obok siebie usiądą dysydenci i członkowie Solidarności Polsko-Czechosłowackiej: dziennikarka i tłumaczka Petruszka Szustrova oraz dyplomata i współtwórca Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim Mirosław Jasiński. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

[Łukasz Grzesiczak]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress