Czeski alkohol w Polsce zakazany

Becherovki nie napijesz się już w Polsce | fot. materiał promocyjny

Główny Inspektorat Sanitarny wydał dziś zakaz sprzedaży w Polsce alkoholu o mocy powyżej 20 procent wyprodukowanego w Czechach. Decyzja obowiązuje od dziś przez najbliższy miesiąc.

Wczoraj pisaliśmy o niewystarczających – naszym zdaniem – działaniach polskich służb w kontekście zatrucia alkoholem metylowym w Czechach. U naszych sąsiadów nie żyje 19 osób, a kilkadziesiąt przebywa w szpitalach.

Dziś Główny Inspektorat Sanitarny wydał zakaz sprzedaży w Polsce czeskiego alkoholu o mocy powyżej 20 procent. Decyzja ma obowiązywać najbliższy miesiąc. Ten czas ma pozwolić instytucji na „niezbędne badania nad zawartością zabezpieczonych napojów alkoholowych, w celu potwierdzenia czy stwarzają one realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi”.

„Niniejszej decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co jest niezbędne ze względu na ochronę zdrowia i życia ludzkiego oraz potrzebę doraźnego działania, mającego na celu przeciwdziałanie skutkom jako może spowodować spożycie skażonego alkoholu” – czytamy w dokumencie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress