Czeska środa w kinie Wisła – „Kelner, płacić!” [zapowiedź]

W filmie oprócz gwiazdorskiej obsady, świetnych gagów i żartów, zobaczymy jeden z cudów czechosłowackiej motoryzacji, widoczny na zdjęciu pojazd marki Velorex| fot. kadr z filmu 

Kolejne spotkanie w cyklu CZESKIE ŚRODY poświęcone jest jednej z najzabawniejszych komedii powstałych u naszych południowych sąsiadów. Novinka.pl ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

„Kelner, płacić!” (1980) powstał na podstawie scenariusza Zdenka Svěráka (pamiętny bohater „Koli”, wyreżyserowanego przez jego syna, Jana), a film wyreżyserował Ladislav Smoljak („Jára Cimrman śpi”).

Bohater, Dalibor (Josef Abrham) ma kłopoty finansowe. Dwukrotnie rozwiedziony miłośnik kobiet płaci ogromne alimenty, co fatalnie wpływa na stan jego portfela. Dalibor widzi to z całą jasnością, gdy spotyka się z dawnymi szkolnymi kolegami. Przypadkowe zdarzenie podsuwa mu pomysł na zebranie tak potrzebnych pieniędzy…

Znakomite gagi, świetne dialogi, absurd sączący się z ekranu niczym dobre piwo z kija i podprogowe żarty z czeskiej rzeczywistości poprzedniej epoki. Film, na którym będziecie się śmiać od pierwszej do ostatniej minuty!

Film zostanie zaprezentowany w oryginale czeskim z lektorem polskim.

Czeskie środy w Kinie Wisła
„Kelner, płacić!” (1980, reż. Ladislav Smoljak)
środa, 11 czerwca, godz. 20:00
Kino Wisła, pl. Wilsona
bilety: tylko 12 złotych!

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1417460081868125/?fref=ts

[materiały organizatora]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress