Czeska polityczna Miss [fotogaleria]

Nowy czeski sejm ma 200 posłów i posłanek. Specjalnie dla Was wybraliśmy sześć posłanek, dla których – od razu – pokochacie czeską politykę.

Markéta Adamová (fot. www.top09.cz) urodziła sie w 1984 roku w miejscowości Litomyšl. Od 2005 roku mieszka w Pradze. Z wykształcenia jest ekonomistką. Do ugrupowania TOP 09 wstąpiła w 2009 roku, z jego ramienia była radną w Pradze, od 2013 roku jest posłanką. Na swojej stronie chwali się, że w 2012 roku ukończyła Prague International Marathon.

Kateřina Konečná ( fot. facebook.com) urodziła się w 1981 roku. W 2002 jako najmłodsza posłanka została wybrana do czeskiego parlamentu. Członkini Komunistycznej Partii Czech i Moraw.

Helena Langšádlová ( fot. www.top09.cz) rocznik 1963. Urodziła się w Pradze. Ukończyła politologię i stosunki międzynarodowe, a w 2007 zdobyła dyplom MBA. Od 2010 jest posłanką z ramienia TOP 09. Jest mężatką, ma dwóch synów. Mówi po angielsku i rosyjsku. Interesuje się historią i kulturą. Lubi pracę w ogrodzie, aqua aerobic i scrabble.

Květa Matušovská (fot. www.kscm.cz) – rocznik 1984, niestety mężatka. Od 2004 roku działaczka Komunistycznej Partii Czech i Moraw. Ukończyła studia inżynierskie. Od 201o roku posłanka. Laureatka konkursu portalu sexyposlanec.cz z 2010 roku na najseksowniejszą posłankę. Portal pytał, z którym politykiem Czesi najchętniej poszliby do łóżka.

Miroslava Němcová (fot. www.ods.cz) urodziła się w 1952 w Nowym Mieście nad Morawą. Jest czeskim samorządowcem i posłanka. Jako przewodnicząca Izby Poselskiej była wymieniana jako kandydatka na urząd premiera po dymisji Petra Nečasa.

Markéta Vernerová (fot. facebook.com) została wybrana do sejmu z list czeskiej socjaldemokracji.

[opr. łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress