Czeska Hospoda w centrum Katowic!

Czeskie piwo to podstawa. Dostępne w barze rodzaje to m.in.: Radegast, Černy Kozel i Pilsner | fot. gdziebytu.pl

Od dziś czechofile z Katowic i okolic mają swoje nowe miejsce. Na mapie śląskich lokali pojawiła się czeska Hospoda.

Jeszcze do niedawna w lokalu przy ul. Gliwickiej mieściło się muzeum Hansa Klossa. Teraz bohatera „Stawki większej niż życie” zastąpił Radegast. Hospoda ma sporo do zaoferowania swoim gościom. Oprócz czeskiego klimatu, gulaszu z knedlikami, piwa i śliwowicy, często organizowane będą imprezy kulturalne. Pierwszą z nich zaplanowano już w dniu otwarcia. Dziś o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac młodych czeskich malarek– Eliški Dordovej oraz jej siostry Katařiny Kalinovej. 

-Jesteśmy czechofilami i chcemy pokazywać Czechy w całej różnorodności, czyli nie skupiać się tyko na Szwejku, ale również na sztuce współczesnej, czy mało znanych w Polsce zespołach rockowych- mówi inicjator powstania Hospody, Darek Zalega.

Już wkrótce na miejscu będzie dostępna oferta wyjazdów do Czech. W listopadzie ruszą cykliczne imprezy z czeskim kinem, organizowane we współpracy z Czeskim Centrum Kultury w Warszawie.

Wystrój Hospody sprawia, że każdy gość poczuje się jak za Olzą. Tuż za progiem przywita go znany krajobraz praskiej ulicy, uwieczniony na muralu przez Katarzynę Karę. Lokal składa się z kilku pomieszczeń. Jednym z nich jest „Sala Królestwa Wołoskiego”, w której znajdą się pamiątki związane z tym miejscem m.in. Pomnik Radegasta. W „Sali Ostrawskiej” mieści się palarnia, ponieważ miasto kojarzy się m.in. z kominami.

Hospoda mieści się przy ul. Gliwickiej 6/I. Będzie otwarta codziennie od 12:00-24:00. Strona Hospody: www.hospoda.pl

Strona Eliški Dordovej: eliska-eee-eliska.webnode.cz

 [Ewa Gajewska]

1 komentarz dla tego wpisuWyślij swoje
  1. Yyy… Ostrava kojarzy się z kominami? A nie przypadkiem z Wysokimi Piecami Witkowic, Banikiem…? No to też czekam, aż w Polsce pojawią się Kabat, Chinaski, Divokej Bill i wielu innych. Mam nadzieję, że u Was przeciętny Polak wreszcie przestanie kojarzyć Czechy tylko z Pragą a otworzy się na Ostrawę, Ołomuniec czy Brno.

    Zduř děcka.

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress