Czerwiec w Czechach. Wybierz imprezę dla siebie

České Budějovice w czerwcu będą stolicą czeskiego piwa | fot. materiał organizatorów

Czerwiec w Czechach zapowiada się nad wyraz interesująco. Propozycje najciekawszych wydarzeń zebrała Aleksandra Dziewa.

Festiwal Teatralny Bez Granic [4-7.062014, Cieszyn i Czeski Cieszyn]

Po raz 25. na granicy polsko-czeskiej w Cieszynie i Czeskim Cieszynie spotkają się teatry z Polski, Czech i Słowacji w walce o „Złamany Szlaban”, główną nagrodę przyznawaną w tym roku przez festiwalową publiczność. Spektakle pokazywane będą w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, na scenie Teatru w Czeskim Cieszynie. Nie zabraknie też przedstawień plenerowych, wystaw i dyskusji. Współorganizatorem imprezy jest Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka.

http://www.borderfestival.eu/

Dream Factory Ostrava – festiwal teatralny [3 – 8.06.2014, Ostrava]

W najbliższych dniach Ostrawa zmieni się w czeskie centrum teatru. We wszystkich ostrawskich teatrach, Domu Kultury, w Starej Arenie oraz industrialnej przestrzeni kopalni Hlubina, będzie odbywał się przegląd najbardziej prestiżowych czeskich spektakli. W programie ponad 30 przedstawień takich gwiazd jak: Juraj Kukura, Veronika Žilková, Saša Rašilov, David Prachař, Martha Issová, Dejvické divadlo, Studio Hrdinů, HaDivadlo, Činoherní klub, Studio Y a także spotkania, rozmowy i koncerty.

http://www.dfov.cz/

Święto piwa [ 6 – 7.06.2014, České Budějovice]

To już po raz 18. budziejowickie centrum wystawowe zaprasza na Święto piwa. Prezentacja browarów, alkoholowe i bezalkoholowe napoje, pyszne jedzenie, pamiątki i wszystko co dotyczy piwa. A do tego świetna zabawa przy Deep Purple South Bohemia Revival, Sto zvířat czy Red Hot Chili Peppers Revival. Wszystkich piwoszy i miłośników dobrej zabawy serdecznie zapraszamy.

http://www.vcb.cz/kalendar/179-slavnosti-piva

Weekend otwartych ogrodów [7 – 8.06.2014, Kroměříž]

Kroměříž zapisał się na liście zabytków UNESCO dzięki swemu wspaniałemu Pałacowi Arcybiskupiemu oraz Ogrodom Zamkowym i Kwiatowym. W weekend 7 i 8 czerwca można będzie zwiedzić te wspaniałe ogrody w trakcie spaceru z przewodnikiem. Do godziny 14:00 przewidziane są również niespodzianki dla dzieci.

http://www.zamek-kromeriz.cz/zamek/aktuality/?more=178#msg178

Warsztaty żonglerki [ 11.06.2014, Praha]

Warsztaty żonglerki odbędą się w praskim teatrze Alfred ve dvoře, a prowadzone będą przez Clémenta Dazina – francuskiego gimnastyka, cyrkowca i żonglera. W części pierwszej uczestnicy będą pracowali nad tematem deformacji czasu, techniką slow-motion i sposobami jak maksymalnie przyspieszyć ruch na scenie. Druga część warsztatów dotyczyć będzie żonglerki piłeczkami, trajektorii ich ruchu i możliwości, jakie otwiera ona dla ludzkiego ruchu. Do zadań aktorskich przeprowadzanych na warsztatach będzie między innymi należało przedstawienie przestrzeni i emocji za pomocą piłek.

http://www.alfredvedvore.cz/cs/program/zonglovaci-workshop–clement-dazin-fr-?pid=471&bck=program

Cultural Reggae Vibez 2014 [ 12 – 15.06.2014, Hořice]

To święto dla fanów muzyki od reggae po ska, a także dancehall czy dub. Wśród gości zespoły ze Słowacji, Polski, Serbii, Wielkiej Brytanii. Na pewno nie zabraknie pozytywnych wibracji.

http://www.culturalreggaevibez.cz/

Meet Czech Desin – tajemnica za szklaną kurtyną [ 13 – 15.06.2014, Nový Bor]

Nový Bor jest uznawany za mekkę czeskiego szkła, to właśnie tam odbędzie się trzydniowy festiwal designu . Będzie to okazja, aby spotkać znanych czeskich designerów tworzących swoje dzieła ze szkła, a także przedstawicieli architektury i mody. Należą do nich między innymi: Liběna Rochová, Blanka Matragi, Bořek Šípek, Peter Olah czy David Vávra. Jak co roku, dzięki mobilnemu piecowi będzie można zobaczyć pokazy dmuchania i grawerowanie szkła, czy sztukę tworzenia witraży. Przygotowana jest także designowa ścieżka, która prowadzi nie tylko po mieście, ale także po jego obrzeżach. Zwiedzanie ścieżki ułatwią rowery, które będzie można wypożyczyć, ale również podstawionym na czas festiwalu specjalnym autobusom.

http://meetczechdesign.cz/cs/serial-akci

Koncert Billy Idol [21.06.2014, Praha]

Legenda brytyjskiej muzyki rockowej zagra w Pradze. Kto nie zna – ten trąba. Kto zna, niech czym prędzej zamawia bilety.

http://www.livenation.cz/event/501976/billy-idol-live-tour-2014-tickets

[Aleksandra Dziewa]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress