Brno ma Uliczkę Václava Havla

Postać Václava Havla upamiętni jedna z najmniejszych ulic w mieście, prowadząca z parku pod Petrovem do teatru Husa na provázku | fot. http://www.vaclavhavel-library.org

W minioną środę jednej z ulic w Brnie nadano imię prezydenta Václava Havla. W uroczystym otwarciu udział wzięło ponad dwustu mieszkańców miasta. Wydarzenie zostało połączone z obchodami 45. rocznicy samospalenia Jana Palacha.

Postać Václava Havla upamiętni jedna z najmniejszych ulic w mieście, prowadząca z parku pod Petrovem do teatru Husa na provázku. Na szyldzie Uliczkę zapisano z dużej litery i taka pisownia będzie wszędzie obowiązywać. Pod tym adresem nikt obecnie nie mieszka, nie mieści się tam również żadna firma, także wymiana dokumentów nie będzie konieczna.

Inicjatywa nadania bezimiennej dotychczas uliczce imienia prezydenta Havla, pojawiła się w rok po jego śmierci. Pomysłodawcą był szef artystyczny teatru Husa na provázku – Vladimír Morávek. Od tamtego czasu toczyły się długie debaty. O nadaniu nazwy miała rozstrzygnąć internetowa ankieta. Niestety została zmanipulowana i głosowanie trzeba było powtórzyć. Ostatecznie mieszkańcy przegłosowali nową nazwę, a przedstawiciele władz miasta uchwalili jej nadanie.

[eg]

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress