Bezpłatne warsztaty audiowizualne połączą młodzież z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Zapisy jeszcze do 23 marca

Pogłębienie relacji polsko-czeskich dzięki warsztatom audiowizualnym? Dlaczego nie. W Cieszynie ruszają bezpłatne warsztaty audiowizualne dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Celem projektu jest oswojenie obustronnych uprzedzeń, przełamanie stereotypów i lepsze poznanie języka sąsiadów. Zapisy trwają do 23 marca, a udział w projekcie jest bezpłatny. Miło nam poinformować, że Novinka.pl jest patronem medialnym tego projektu.

Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej serdecznie zaprasza do udziału w projekcje Miasto AV, który jest kontynuacja projektu Akademia AV skierowanym do młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej w Cieszynie, realizowanym przy wsparciu Fundacji Orange.

Głównym celem projektu jest zintegrowanie polsko-czeskiej młodzieży poprzez działania audiowizualne. Projekt służy pogłębieniu relacji, oswojeniu uprzedzeń, przełamaniu stereotypów oraz lepszemu poznaniu języka sąsiadów. Oprócz tego młodzież będzie miała okazję uzupełnić wiedzę z zakresu prawa autorskiego, poznać techniki obsługi nowoczesnych urządzeń i wykorzystać tę wiedzę do tworzenia własnej sztuki audiowizualnej.

Bezpłatne warsztaty wprowadzą uczestników w temat nowych mediów, transgraniczności oraz wzmocnią świadomość potrzeby sąsiedzkiej integracji i wzmocnienia świadomości kulturowej. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość pracy z specjalistami w zakresu technik multimedialnych, wysłuchać wykładu dotyczącego prawa autorskiego na licencji Creative Commons, spotkać się z specjalistą w zakresie transgraniczności.

Warsztaty odbywać się będą równolegle od marca do maja 2014. Wśród prowadzących znajdują się: Urszula Kluz-Knopek, Michał Kochaniewicz, Marcin Młynek, Janusz Gibiec.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.av.art.pl. Termin zgłoszeń upływa 23 marca 2014 r., ilość miejsc dla uczestników warsztatów jest ograniczona

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 25.03.2014 o godzinie 17:00, w Galerii Szarej przy ulicy Srebrnej 1 w Cieszynie. Przewidywany koniec spotkania planowany jest na godzinę 19:30.

Szczegółowe informacje można znaleźć na www.av.art.pl oraz na Facebooku.

[łg]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress