Bambini di Praga w Katowicach. Spotkanie z przewodnikiem praskim Piotrkiem Gawlińskim [zapowiedź]

Dlaczego w praskich knajpach warto wypić „mleko”? Czy Czesi zwariowali na punkcie jedzenia? Czy dzieła Davida Černego są aż tak absurdalne? Na te i inne pytania odpowie w czasie swojej prezentacji przewodnik po Pradze Piotrek Gawliński, który zawita do Katowic na Dni Polsko-Czeskie.

Spotkanie odbędzie się w 22 maja 2014 r. (czwartek), o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia nr 32, ul. Grzyśki 19a. Gawliński zaprasza na nie wszystkich miłośników Pragi, ludzi, którzy byli tam niejeden raz, ale także tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym miastem i planują wyjazd do stolicy Czech. Tematyka z pewnością zaciekawi również osoby, które pracują w turystce (biura podróży, biura eventowe). Wszystkie wątki poruszane w czasie spotkania będą dotyczyły alternatywnego zwiedzania Pragi. Poza protokołem i utartymi szlakami.

Przewodnik promuje spotkanie plakatami, na których więcej pytań, niż odpowiedzi. Na wszystkie pytania postara się odpowiedzieć w czasie spotkania. Wątki ułożą się potem w pełną paletę możliwości, jakie przynosi szersze spojrzenie na Pragę. Mowa będzie o architekturze, literaturze, piwie i kulturze piwnej, gastronomii. Pojawi się praski kubizm, Praga komunistyczna. Miłośnicy wina także znajdą coś dla siebie. Wszystko to zostanie przedstawione w żywej formie, jaką przynosi tak bardzo przecież czeski styl pabitela – opowiadacza, snującego wielowątkową historię.

Praga w alternatywnym ujęciu właśnie taką wielowątkowość przynosi.

Czego można się spodziewać? Sprawdźcie na blogu lub twitterze Piotrka Gawlińskiego: http://pragaprzewodnik.wordpress.com/, https://twitter.com/altPRAGUEguide,

Bambini di Praga czyli o alternatywnym zwiedzaniu Pragi (spotkanie z Piotrkiem Gawlińskim)
22 maja 2014 r., o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach – filia nr 32, ul. Grzyśki 19a

[red]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress