Autor książki „Praga z Hrabalem” będzie gościem Warszawskich Targów Książki i Czułego Barbarzyńcy

Tomáš Mazal autor książki „Praga z Hrabalem”, która w tłumaczeniu Jakuba Pacześniaka ukazała się nakładem Czuły Barbarzyńca Press spotka się w Warszawie 23 i 24 maja z czytelnikami swojej książki i wielbicielami prozy Bohumila Hrabala.

„Praga z Hrabalem” – książka przyjaciela i biografa Bohumila Hrabala – niedawno trafiła w ręce polskiego czytelnika. To przewodnik (zresztą czeski tytuł tej książki, która w oryginale ukazała się w 2011 roku brzmi „Cesty z Bohumilem Hrabalem”). Chyba największy znawca życia i twórczości autora „Listów do Kwiecieńki” podążył czeski śladami jego życia. Jest tu nie tylko Brno – rodzinne miasto pisarza, ukochana przez niego Praga, Kladno, gdzie praca w hucie była inspiracją do powstania debiutanckiego zbioru opowiadań „Perełka na dnie” i Kersko, które rozsławił w książce „Święto przebiśniegu”, ale o wiele, wiele więcej.

To literacko-turystyczny przewodnik po Czechach i twórczości Bohumila Hrabala, ze smakiem zaprojektowany i zilustrowany, wzbogacony o kalendarium życia pisarza i wydany dokładnie na jego 100. rocznicę urodzin. Mam nadzieję, że okaże się prawdziwym literackim bestsellerem.

Tym bardziej warto spotkać się z autorem książki, który 23 i 24 maja gościł będzie w Warszawie. 23 maja (piątek) o godz. 20. Tomáš Mazal będzie gościem Czułego Barbarzyńcy (ul. Dobra 31, Warszawa). Spotkanie poprowadzi Aleksander Kaczorowski, a fragmenty prozy Bohumila Hrabala przeczyta Katarzyna Herman. Dzień później – 24 maja od godz. 14. – Tomáš Mazal będzie podpisywał swoją książkę przy stoisku Czułego Barbarzyńcy Press (numer 120a/D15) na 5. Warszawskich Targach Książki, które odbywają się na Stadionie Narodowym.

[Łukasz Grzesiczak]

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress