13 września Václav Neckář wystąpi w Czeskim Cieszynie

Václav Neckář wystąpi w Czeskim Cieszynie | fot. materiał promocyjny

Jedni mają go za czeskiego Krzysztofa Krawczyka, inni znają z wykonanej z zespołem Umakart niezwykłej piosenki „Půlnoční” z filmu „Alois Nebel”. Jednych i drugich zapewne ucieszy ta wiadomość: 13 września o godz. 19. Václav Neckář wystąpi na rynku w Czeskim Cieszynie.

Pod koniec lat 60. Václav Neckář, Marta Kubišova i Helena Vondráčkova występowali w zespole Golden Kids. Szczyt popularności czeskiego piosenkarza przypada na lata 70. i początek 80. XX wieku. Artysta jest znany także polskiej publiczności, a w 1978 roku Neckář wygrał Festiwal Piosenki w Sopocie. Koncertuje do dziś.

Václav Neckář jest także aktorem. W historii kina zapisał się główną rolą w filmie Jiřígo Menzela „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, wystąpił także w inspirowanym twórczością Bohumila Hrabala obrazie „Skowronki na uwięzi”.

Koncert odbędzie się w ramach organizowanej co roku imprezy zatytułowanej „Benefice Pod Modrým Těšínským nebem”. Tym razem poza Václavem Neckářem zagrają m.in. Ben Cristovao i grupa Verona. Start o godz. 18.

(łg)

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress