Śmiertelne ofiary zatrucia alkoholem w Czechach

Śmiertelne ofiary zatrucia alkoholem w Czechach

AKTUALIZACJA [12 września; godz. 18:45]: W szpitalu na Morawach zmarła kolejna, dziewiąta już ofiara zatrucia alkoholem metylowym. 20 innych osób jest w stanie krytycznym. – Sytuacja zaczyna być poważna – przyznaje czeski rząd i rozważa powołanie sztabu kryzysowego. Policja ostrzega przed spożywaniem alkoholu z niepewnych źródeł.

W ostatnich dniach 11 Czechów zatruło się metanolem. Trzy osoby zmarły. 62-letni mężczyzna został znaleziony martwy w swym mieszkaniu w Hawierzowie, a 59-letnia kobieta i mężczyzna w tym samym wieku zmarli w szpitalu klinicznym w Ostrawie.

Ofiary szpitalach w Ostrawie, Hawierzowie i Orłowej przebywa łącznie siedem ofiar alkoholu metylowego, natomiast jeden z zatrutych nie zgodził się na hospitalizację i jest leczony ambulatoryjnie.

O wprowadzenie alkoholu metylowego do obrotu podejrzany jest 36-latek z Hawierzowa. Postawiono mu zarzut przestępstwa. Przebywa w areszcie. Na terenie Czech trwają kontrolę alkoholu w sklepach i restauracjach.

 

(łg)

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
1 komentarz dla tego wpisuWyślij swoje
  1. w obecnym ustroju jezeli nie masz finansow jestes nkim jeeszcze troche to do butelek beda lac mocz ale nkt sie nie zatruje gdzie sa sluzby ktore dopuszczaja towar na rynek najlatwiej zatrzymac rowerzyste po piwie lub sschowac sie za krzakami i czekac na kierwce ktory przekroczyl 20 km godz Ps.znam osobiscie prrzyklad wczoraj byl pogzreb mlodego zdolnego czlowieka ktory osierocil dzieci a jego zona walczy o zycie kto bedzie za ta tragedie odpowiadal pytam ????????????

Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress