10 knajp w Pradze, które trzeba odwiedzić [subiektywnie]

Mieszkająca w Pradze polonistka Lucie Zakopalova w subiektywnym rankingu 10 praskich knajp, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Vypálené koťátko – tu spotykają się czescy Zieloni | fot.: www.vypalenekotatko.cz

Republika Žižkov

Dobre piwo z minibrowarów, dla niepalących i do tego słynna dzielnica praska – Zizkow. Właściciel knajpy Pavel Trojan to polonofil i znawca czeskiej, polskiej oraz serbskiej kultury.

www.republikazizkov.cz

 

Fra

Mała kawiarnia z atmosferą – prawie codziennie spotkania autorskie, ciekawe książki z własnego wydawnictwa. Gościł w niej Krynicki, Kuczok, Bargielska, Pasewicz, Fiedorczuk i nie tylko.

www.fra.cz

 

Vypálené koťátko

Miejsce spotkań czeskich Zielonych. Świetne różowe wino. Przy okazji można zabrać dziecko i zrobić własny kubek z ceramiki.

www.vypalenekotatko.cz

 

Na Slamníku

Kultowa knajpa w Dejvicach, obok parku Stromovka, tradycjna czeska. Koncerty i teraz też piwo Unetice. Wolkerova 12, Praha 6.

 

Kabinet

Wcześniej sprzedawali tutaj warzywa, od lat jednak już istnieje kawiarnia, gdzie pod sufitem wisi szkielet wieloryba. Bywa tutaj pisarz Petr Sabach. Terronská 25, Praha 6.

 

Kino Oko

W kawiarni kina Oko siedzą nie tylko Ci, którzy czekają na projekcję filmową w stylowej sali kinowej, gdzie można oglądać film siedząc w fotelu starego samochodu czy na leżaku. Zrekonstruowane kino w starym stylu warto zobaczyć i warto się w nim napić.

www.biooko.cz

 

Krásný Ztráty

Ze Ztrát nie wyrzucą nikogo przed drugą w nocy, ale można też zjeść śniadanie. W centrum, ale nie „turystycznie”. Kawiarnia, knajpa, galeria, gdzie warto się od czasu do czasu „ztratit”.

www.krasnyztraty.cz

 

Merenda

Tradycyjna czeska knajpa na Zizkowie, gdzie można spróbować różne czeskie piwa z minibrowarów (zawsze mają od pięciu do dziesięciu różnych gatunków). Poza tym typowe smakołyki do piwa: „nakladany hermelin”, „utopenec” czy „cesnecka”.

www.merenda.cz

 

Týnská literární kavárna

Duży ogródek ukryty obok Rynku Starego miasta, czyli Staromestskeho namesti, z piwem Bernard i winem. Miejsce spotkań studentów pobliskiego Wydziału Filozoficznego i nie tylko. Księgarnia, antykwariat i blisko Galeria sztuki współczesnej – U Zlateho prstenu. Týnská 6, Praha 1.

 

Café v lese

Jedno z licznych ciekawych miejsc na Vinohradach. Atmosfera salonu przeniesiona do lasu. W piwnicy klub muzyczno-kulturalny.

www.cafevlese.cz

 

Lucie Zakopalova – polonistka, tłumaczka, pracuje w Instytucie Polskim w Pradze.

Szukasz noclegu w Pradze? Na eDom.pl czeka na Ciebie 360 domków letniskowych i apartamentów, cena od 590 zł za tydzień.

 

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress