„Sroka w krainie entropii” Markéty Baňkovej to bajki i dla dzieci, i dla dorosłych [zapowiedź]

 „Sroka w krainie entropii” Markéty Baňkovej ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN w tłumaczeniu Doroty Dobrew.

Książka to – jak przekonuje wydawca w informacjach prasowych – bajki i dla dzieci, i dla dorosłych. Zwierzęta, które są ich bohaterami, pomagają nam zgłębiać tajemnice bytu i zrozumieć zasady rządzące światem. Podczas lektury dowiemy się, dlaczego gruby i ciężki hipopotam utrzymuje się na powierzchni wody i czemuż to niektóre samce nie pogardzą samicą z tworzywa sztucznego. W jaki sposób lisy przechodzą kryzys wieku średniego i że nawet najokropniejsza szkarada może czuć się jak ideał piękna. Dlaczego nie ma sensu walczyć z bałaganem i w jaki sposób należy postępować z borsukiem – nałogowym alkoholikiem. Jak można upadek ze schodów wytłumaczyć zakrzywieniem czasoprzestrzeni i że nawet myszy mają określony pogląd na zasadę nieoznaczoności kwantowej.

Markéta Baňková urodziła się i mieszka w Pradze. Jest pionierką net artu, zajmuje się fotografią, projektowaniem stron internetowych, filmem i grafiką. W sieci opublikowała multimedialną formę z pogranicza literatury i sztuki – internetową książkę „Město.html” oraz emocjonalny przewodnik po Nowym Jorku (nycmap.com). Jest też autorką programu zwanego „Čáranice/Scribble”, który wizualnie komentuje aktualną stronę CNN. Interesuje się nowoczesnymi technologiami i naukami przyrodniczymi. „Sroka w krainie entropii” jest jej pierwszą książką.

Książka ukaże się w twardej oprawie, bogato ilustrowana. Jej cena to 49,90 złotych.

 (red)

O autorze
Dziennikarz i założyciel serwisu Novinka.pl.
Dodaj komentarz

Podaj swoje imię

Twoje imię jest wymagane

Podaj prawidłowy adres email

Adres email jest wymagany

Wpisz swoją wiadomość

Novinka.pl © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress